پیغام خطا

  • Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
  • Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.

آخرین اخبار

1. آذر 1395 - 21:28   |   کد مطلب: 18849
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان عنوان کرد:
ضرورت جلب مشارکت همگانی درحوزه محیط زیست برای تحقق شهر سبزپایدار
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: جلب مشارکت همگانی در حوزه محیط زیست از ملزومات تحقق شهر سبز پایدار است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا محمدی ظهر دوشنبه در نشست با نمایندگان صنایع، نهادها و ارگان های استان همدان بیان کرد: رخداد نمایشگاه بین المللی محیط زیست به صورت سالانه فرصتی است تا همراهی بخش صنعت را با محیط زیست به رخ بکشیم.

محمدی بابیان اینکه این نمایشگاه در راستای همگانی کردن موضوع محیط زیست فرصتی تلقی می شود تا هم اهالی محیط زیست از دغدغه ها، مسائل، مشکلات، فرصت ها و تهدیدهای بخش صنعت مطلع شوند و هم بخش صنعت، نگاهش را صرفا بر مدار تولید و توسعه فیزیکی قائم نکند، گفت: ما میراث دار مواهب طبیعی هستیم تا بتوانیم آنها را برای نسل آینده نیز محافظت کنیم و مفهوم توسعه پایدار که در دنیا با این نگاه محقق شده را در کشور شاهد باشیم.

وی بیان کرد: معرفی خدمات واحدهای تولیدی و صنعتی و ادارات و دستگاه ها و شرکت های مرتبط با محیط زیست در حوزه محیط زیست از دیگر اهداف شرکت در این نمایشگاه است.

وی با بیان اینکه استان همدان در این زمینه دستاوردها و عملکردهایی داشته است که نباید در کش و قوس مباحث روزمره گم  شود، گفت: این دستاوردها باعث سربلندی استان بوده  و می‌تواند در فضای نمایشگاه بین المللی محیط زیست به عنوان یک ارزش مطرح شود.

وی ادامه داد: نمایشگاه فضایی ایجاد می کند تا صنایع از این محمل هرچه بهتر به مشتریانشان دسترسی پیدا و ظرفیت های استان ها را مطرح کنند.

محمدی گفت: حضور واحدهای صنعتی در نمایشگاه بین المللی محیط زیست زمینه را برای همراهی هرچه بیشتر واحدها با ملاحظات محیط زیستی فراهم می کند و در استانی که از نظر صنعتی دچار فقر است، ظرفیت هایی که از این راستا احصا می شود قابل تامل خواهد بود.

وی بیان کرد: اقدامات خوبی در مجموعه های شهرداری همدان، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان، مدیریت آب استان، جهاد کشاورزی استان و شرکت  شهرک های صنعتی استان در حوزه حفظ و توجه به محیط زیست انجام شده است که باید در معرض دید همگان قرار گیرد.

وی با اشاره به روند تحقق شهر سبز پایدار اضافه کرد: جلب مشارکت همگانی در حوزه محیط زیست یکی از ملزومات تحقق شهر سبز پایدار است و نمایشگاه بین المللی محیط زیست می تواند زمینه این امر را فراهم نماید.

گفتنی است شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، از ۶ تا ۹ اسفند ماه سال جاری با حضور ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی و واحدهای صنعتی و خدماتی با شعار «اقتصاد سبز، اقتصاد مقاومتی» در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه