آخرین اخبار

15. آذر 1395 - 20:04   |   کد مطلب: 19133
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نهاوند:
پرونده تخلف ۶۱ واحد صنفی به تعزیرات نهاوند ارجاع داده شد
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نهاوند گفت: ۶۱ فقره پرونده متخلف به تعزیرات معرفی شده است که از این تعداد ۵۷ پرونده به ارزش ۱۰۶ میلیون ریال رسیدگی شده است.

به گزارش بهارانه، بهزاد کاکاوندی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند اظهار داشت: در راستای حمایت از تولیدات داخلی و مبارزه با قاچاق کالا نظارت بر واحدهای صنفی از ابتدای نیمه دوم امسال تاکنون شروع شده است و در همین راستا در ظرف دو ماه اخیر 19 پرونده قاچاق کالا، مواد غذایی، آشامیدنی و پوشاک به ارزش 863  میلیون ریال در تعزیرات حکومتی شهرستان نهاوند تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: از تعداد 19 پرونده متخلف به 15 پرونده رسیدگی شده است و این تعداد پرونده متخلف 863 میلیون و 639 هزار ریال جریمه شده‌اند.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نهاوند افزود: پرونده‌های بررسی نشده نیز شامل قاچاق مواد خوارکی و آشامیدنی به ارزش تقریبی 142 میلیون تومان و همچنین 380 تخته پتو به ارزش تقریبی 80 میلیون تومان است البته این پرونده‌ها نیز در دست بررسی و منتظر صدور رأی هستند.

وی عنوان کرد: در بررسی‌های به عمل آمده از واحدهای صنفی نیز 61 فقره پرونده متخلف به تعزیرات معرفی شده است که 57 پرونده به ارزش 106 میلیون ریال رسیدگی شده است.

کاکاوندی به تخلفات بهداشتی و دامپزشکی در نهاوند اشاره کرد و گفت: در زمینه تخلفات بهداشتی و دامپزشکی نیز برای 19 فقره تخلف شامل تخلفات بهداشتی و دامپزشکی به ارزش 45 میلیون ریال پرونده تشکیل شده است که این پرونده‌ها نیز 100 درصد بررسی شده است.

وی بیان کرد: متأسفانه با توجه به افزایش قاچاق کالا شامل لوازم خانگی، پوشاک و مواد خوارکی برای حمایت از تولید داخلی نظارت‌ها افزایش یافته است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نهاوند اظهار داشت: در شرایط کنونی حمایت از تولید داخلی وظیفه همه ماست و قاچاق کالا می‌تواند بیشترین ضربه را به اقتصاد کشور و به تبع آن شهرستان ما وارد می‌کند.

وی تصریح کرد: در همین راستا مبارزه با هر نوع قاچاق کالا از جمله لوازم خانگی، مواد غذایی و لوازم آرایشی در دستور کار قرار گرفته و هر نوع کالای قاچاق از واحدهای صنفی جمع‌آوری خواهد شد و همچنین به شدت با کالای قاچاق و متخلفان برخورد می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر