آخرین اخبار

16. آذر 1395 - 23:30   |   کد مطلب: 19160
معاون سیاسی سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان:
فضای آزادی و صراحت دانشجویی دچار سیاست زدگی شده است
معاون سیاسی سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان گفت: فضای آزادی و صراحت دانشجویی دچار سیاست زدگی شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از  خبرنگار مهر، سرهنگ محمود قاسمی عصر سه‌شنبه در همایش «یک فرش خون زیر پای آمریکا» که به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو به همت بسیج دانشجویی در کانون شهید باهنر نهاوند برگزار شد، گفت: بیشترین نقدهای آماری و با صراحت در همه دولت‌ها مربوط به دانشجویان است.

وی بابیان اینکه البته که این‌یک ظرفیت بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: دانشجویان نیز نباید از این فرصت سوءاستفاده کنند و علیه مسئولی اقدام به توهین کنند.

معاون سیاسی سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان با تأکید بر تأثیرگذاری دانشجویان در مسائل اجتماعی، اقتصادی و غیره علاوه بر سیاست، گفت: همین دانشجویانی که امروز در این مکان جمع شده‌اند همواره آماده جهاد و هستند و نمونه بارز این ادعا حضور میلیونی این عزیزان در اردوهای جهاد سازندگی و رفع محرومیت‌ها در ایام بیکاری آن‌ها است.

وی ضمن توصیه به دانشجویان مبنی بر حفظ جایگاه و چهارچوب فضای دانشجویی، گفت: امروز رسالت مهم دیگر دانشجویان انتقال این روحیه به نسل آینده و نوجوان جامعه است.

قاسمی بابیان اینکه متأسفانه در حال حاضر یک مقداری فضای آزادی و صراحت دانشجویی دچار سیاست زدگی شده و عافیت‌طلبی در میان دانشجویان نفوذ کرده است، اظهار کرد: دانشجویان این روحیه مطالبه گری خود را همچنان که رهبری معظم انقلاب تأکیددارند باید بیش‌ازپیش حفظ کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به‌تازگی گلایه‌ای داشتند مبنی بر عدم انتشار اسناد لانه جاسوسی و اینکه چرا در اختیار دانشجویان قرار نمی‌گیرد، گفت: انتشار این اسناد ریشه دشمنی آمریکا با ایران را برای نسل وان روشن می‌کند.

معاون سیاسی سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان  بابیان اینکه دراین‌باره تاکنون غفلت شده است، افزود: در خصوص انتشار اسناد لانه جاسوسی تاکنون غفلت شده است.

وی به تلاش علمی دانشجویان برای انتقال دیدگاه‌های رهبری به سطح جامعه اشاره کرد و افزود: اشاره‌های رهبری به مسائل مختلف یک عمقی دارد که دانشجویان با بصیرتی که دارند باید این عمق شناخته‌شده و به مردم معرفی شود .

سرهنگ قاسمی با اشاره به پرونده قطور ۶۳ ساله دشمنی آمریکا و غرب با ایران اسلامی گفت: جنایات آمریکا همواره جلوی چشم مردم ما است و هیچ‌گاه نمی‌توانند به آمریکا اعتماد کنند.

وی گفت: اکنون کشورهایی که با آمریکا ارتباط دارند هیچ‌کدام راضی نیستند و جاهایی که این کشور رفته به‌جز تخریب دستاوردی دیگر نداشته است لذا هدف آمریکا از برقراری رابطه با ایران رفع مشکلات اقتصادی خودش با استفاده از توانمندی‌های کشور ما است .

معاون سیاسی سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان، گفت: بر اساس آمارهایی که در مناظره‌های ترامپ و کلینتون گفته شد، آمریکا در حال حاضر دارای ۷۰ میلیون نفر زیرخط فقر، ۱۴ میلیون نفر بیکار مطلق و کارتن‌خواب، ۲۰ تریلیارد دلار بدهی است و بیشترین نقض حقوق بشر هم در این کشور اتفاق می‌افتد.

وی با تأکید بر اینکه ۳۸ سال است که ایران اسلامی با آمریکا رابطه ندارد و مقاومت ما جواب داده است، تصریح کرد: ما در تحریم‌ها رشدهای خارق‌العاده داشته‌ایم و طرح‌های آمریکا را در منطقه به هم زده‌ایم و توانسته‌ایم درزمینهٔ های علمی جزء ۱۰ کشور اول دنیا باشیم.

وی در پاسخ به سؤال کتبی دانشجویان درباره میزان عمل مسئولان در خدمت به کشور نیز گفت: من در حسن نیت مسئولان برای خدمت به کشور هیچ شکی ندارم .

وی خطاب به دانشجویان افزود: شما دانشجویان می‌توانید با حفظ احترام و روشن کردن مردم مطالبه گری را افزایش دهید تا باعث تغییر در رفتار مسئولان شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درزمینهٔ آزادی بیان دانشجویان در کشور گفت: کشور مایکی از کشورهایی است که دانشجو راحت می‌تواند حرفش را بزند، در همه کشورها حتی فرانسه خط قرمز وجود دارد و در آنجا نمی‌توانند به‌راحتی حرف بزنند.

وی بابیان اینکه ایران دارای ۲۴۰ حزب است، گفت: این احزاب دارای سه یا چهار هزار روزنامه و هفته‌نامه و مجله هستند، آزادی وجود دارد لذا اگر کسی حرف حساب داشته باشد و به کسی توهین نکند می‌تواند آن را بزند و گوش شنوا هم برای آن زیاد است .

وی افزود: نقدها باید سازنده و اصلاح‌کننده باشد لذا وقتی رهبر انقلاب هم می‌فرماید من را هم نقد کنید پس بقیه باید تکلیف خود را بدانند

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه