آخرین اخبار

19. آذر 1395 - 19:28   |   کد مطلب: 19209
معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان برای شبکه ریلی، محیط زیست و آب و فاضلاب در نظر گرفته شده تا زیرساخت ها در این بخش ها تأمین شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار "همدان نیوز"، محمدباقر نوبخت در جریان بازدید از ایستگاه راه آهن شهرستان ملایر با بیان اینکه ریل گذاری راه آهن همدان- تهران بر اساس زمان بندی خوب پیش می رود، اظهار داشت: ریل گذاری تا پایان امسال یا ابتدای سال آینده انتظار بهره برداری است.

وی همچنین تصریح کرد: امیدواریم ریل گذاری قطعه فیروزان نیز زودتر به اتمام برسد و به شبکه ریلی بپیوندد.

نوبخت یادآور شد: در مواردی منابع مالی باعث تعویق اجرا می شد اما با تخصیص ۱۷۲ درصدی اعتبارات به این طرح یعنی بیش از مبلغ تعیین شده، طرح در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تلاش این است که در برنامه ششم و در سال آینده شبکه ریلی گسترش یابد، خاطرنشان کرد: راه آهن همدان-تهران از طرح های اقتصاد مقاومتی است که با اجرای آن، راه آهن همدان به شبکه ریلی ملی و بین المللی متصل خواهد شد.

معاون رئیس جمهور گفت: در استان همدان از ۸۰۰ میلیارد تومان مصوبه سفر ریاست جمهوری به استان ۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد و تلاش بر این است با این اعتبارات زیرساخت ها تأمین شود.

وی با بیان اینکه با توجه به ایمنی راه آهن سرعت قطارها بیش از ۱۶۰ کیلومتر بر سرعت است.، خاطرنشان کرد: دو هزار واگن در قطارها در نظر گرفته شده که آسایش مسافران نیز فراهم باشد و مشکلی ایجاد نشود و سعی بر این است که برقی شدن قطارها نیز انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه