آخرین اخبار

23. آذر 1395 - 1:56   |   کد مطلب: 19275
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان شادی کودکان و پویایی هنر را هدف مهم جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان دانست

به گزارش بهارانه، به نقل از ستاد خبری بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، افتتاحیه بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان شامگاه دوشنبه در سالن ابن سینای نمایشگاه های بین المللی همدان برگزار شد. رضا فیاضی  در این مراسم ضمن تقدیر از هنرمندان و مردم، به مهمانان خارجی به دو زبان عربی و انگلیسی تبریک و خوش‌آمد گفت و اظهار کرد: سال‌های دور در اولین دوره‌های برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان (امید)، شهر همدان با اشتیاقی وصف ناشدنی با تبلیغات فراوان و شوق مردم برگزار می شد.
وی افزود: در حال حاضر هم جشنواره با تب و تاب خوبی اجرا می شود اما باید این شور و شوق بیش از گذشته باشد.
این هنرمند پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: به یاد حضور آن سال‌ها و بازیگری در این عرصه زمزمه می کنم؛ هزار چهره می زند آیینه خیال من....
در ادامه این مراسم معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان ضمن قدردانی از تمام هنرمندان به ویژه همسر هنرمند فقید داود رشیدی، گفت: قطعا هنرنمایی هنرمندان امروز مرهون تلاش هنرمندان ارزشمندی چون مرحوم رشیدی در گذشته است.
محمدابراهیم الهی تبار با اشاره به قدمت سه هزار ساله همدان، اظهار کرد: همدان که در قرن ها پیش  ایتخت ایران بوده و اکنون لقب پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را یدک می کشد، بسیار در عرصه هنر فعال و پویا عمل کرده است.
وی همدان را مهد مشاهیر و مفاخری چون ابن سینا، میرزاده عشقی نام برد و افزود: نام همدان با هنر عجین است چرا که علاوه بر سفال لالجین همدان پایتخت هنر تئاتر کودک نیز هست.
الهی تبار با بیان اینکه همدان افتخار میزبانی جشنواره بین المللی تئاتر کودک نوجوان را دارد، تصریح کرد: فراهم آوردن بستر مناسب برای شادی کودکان و نوجوانان، پویایی هنر وخلق آثار هنری خلاق از اهداف مهم این جشنواره است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان اضافه کرد: ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی هنرمندان از دست اندرکاران برگزاری جشنواره به خاطر فراهم آوردن فضا جهت حضور ارزشمند جامعه هنری و برگزاری این رخداد بزرگ تشکر می کنم.
وی ضمن امیدواری از برگزاری مجدد جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان، یادآور شد: صلح و دوستی برای کودکان جهان و کودکان کشور و  شادی و سلامتی برای همه آنان از آرزوهای همه ما است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه