آخرین اخبار

23. آذر 1395 - 10:23   |   کد مطلب: 19279
در نخستین روز از بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، 9 نمایش در همدان در حال اجراست.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، همزمان با آغاز بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، 9 نمایش در نخستین روز از آغاز جشنواره در حال اجراست؛ نمایش‌ها در پنج سالن اصلی و سه پلاتو به روی صحنه می‌رود، نمایش‌های خیابانی نیز در سه سانس و در محوطه مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی اجرا می‌شوند.

نمایش «مرز» محصول مشترک ایران و آلمان به کارگردانی و نویسندگی جعفر مهیاری در سه سانس 10، 15 و 17 در سالن اصلی شهید آوینی به مدت 50 دقیقه اجرا می‌شود، این نمایش در سانس اول خود با شور و شوق دانش‌آموزان همراه بود و مورد استقبال آنها قرار گرفت.

نمایش‌های «کلوچه‌های خدا» به کارگردانی آرش شریف‌زاده، «گیسوانی برای پرواز» به کارگردانی روشنک کریمی و «پس لرزه» به کارگردانی محمد اسماعیل‌زاده به ترتیب در سالن‌های تئاترشهر، سالن اصلی بوعلی و پلاتوی بوعلی به روی صحنه رفتند.

«آرزوهای کلاف‌های رنگی» به کارگردانی لاله مالمیر از تهران در رده سنی خردسال در نخستین روز جشنواره در پلاتوی عبادی در سه سانس 9، 10 و 11 برای علاقمندان به تئاتر اجرا می‌شود.

در سالن فجر نیز نمایش «خیمه قمر خانوم» کاری از بهناز مهدی‌خواه و همچنین «به خاطر مروارید» به کارگردانی نساء بخشی در سالن مهدیه به روی صحنه رفت.

در ادامه اجراهای روز اول دو نمایش خیابانی «این همه من» و «سورپرایز» در دو سانس 15 و 16 در محوطه مجتمع شهید آوینی برای علاقمندان تئاتر خیابانی اجرا خواهد شد.

*راه‌اندازی اپلیکیشنی با عنوان «23» در جشنواره بیست و سوم

همچنین امروز اپلیکیشن بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، با عنوان « ٢٣» کار خود را آغاز کرد؛ این اپلیکیشن که برای نخستین بار در طول برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان طراحی شده است با هدف دسترسی آسان علاقمندان به زمان‌بندی اجراهای جشنواره بیست و سوم راه‌اندازی شد.

نرم‌افزار جشنواره شامل بخش‌های متنوعی چون آخرین اخبار جشنواره، اطلاعات نمایش‌های حاضر در جشنواره، سالن‌های برگزارکننده و ساعت اجرای نمایش‌ها در محیطی ساده و مجزا برای کاربران تلفن‌های همراه قابل مشاهده خواهد بود.

برنامه‌نویسی این نرم افزار توسط احمد خسروانی انجام شده و علاقمندان می‌توانند اپلیکیشن «23» را از طریق کافه بازار بارگذاری کرده و با نصب بر روی تلفن همراه خود از آخرین اطلاعات جشنواره بیست و سوم دریافت کنند.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، از 22 تا 27 آذرماه در همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه