آخرین اخبار

24. آذر 1395 - 1:47   |   کد مطلب: 19290
رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد و بولس کشور:
استان‌همدان استعدادهای درخشانی در رشته بیلیارد دارد
رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد و بولس کشور گفت: استان‌همدان دارای استعدادهای درخشانی در رشته‌های بولینگ و بیلیارد و بولس است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، هاشم اسکندری بعدازظهر سه شنبه در مجمع انتخاباتی رشته ورزشی بولینگ و بیلیارد و بولس در استان‌همدان با اشاره به استعدادهای خوب ورزشی در استان‌همدان اظهار داشت: همدان با داشتن جوانان علاقه‌مند در این رشته به پیشرفت‌های خوبی می رسد.

هاشم اسکندری افزود: در حال حاضر ایران در رنکینگ بانوان در جایگاه نهم و در رنکینگ آقایان در رتبه دوم جهان قرار دارد.

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد با اشاره به ورود رشته‌های تفریحی به بازی‌های المپیک گفت: رایزنی‌های گسترده‌ای برای حضور رشته بیلیارد در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو انجام‌شده و امیدواریم با توجه به قابلیت‌های بالای جوانان ایران در این رشته، شاهد کسب مدال‌های المپیکی در آینده نزدیک باشیم.

اسکندری عنوان کرد: موج خوبی از فعالیت رشته بیلیارد در کشورمان ایجادشده و در طول این سال‌ها شاهد موفقیت‌های ارزشمندی در سطح کشور و جهان بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه طی ۵ سال اخیر ۶۳ مدال در مسابقات جهانی برای کشورمان کسب کرده ایم، بیان کرد: کسب این تعداد مدال با توجه به امکاناتی که در سایر کشورهای دنیا به بیلیارد، بولینگ و بولس اختصاص داده می‌شود، مایه افتخار است.

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد عنوان کرد: خوشبختانه طی سالهای اخیر شاهد رشد و ارتقا این رشته ورزشی در کشور بوده‌ایم و در حال حاضر بولینگ و بیلیارد در ۱۸۲ شهرستان کشور فعال است.

نائب رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد نیز در این مجمع با اشاره به توجه ویژه وزارت ورزش و جوانان به رشته بیلیارد اظهار داشت: در سال ۹۵ در اسنوکر تیمی رتبه اول آسیا و جهان را به دست آورده‌ایم.

اصغر فؤادیان افزود: در حال حاضر نمایندگان ایران با عقد قراردادهای بسیار بالا در باشگاه‌های انگلیس در حال فعالیت هستند که این نشان‌دهنده قدرت ایران در رشته اسنوکر است.

وی بابیان اینکه استان‌همدان باید از تمامی پتانسیل‌های استان برای توسعه بولینگ و بیلیارد استفاده کند، گفت: دانشگاه‌ها و مدارس همدان ظرفیت خوبی برای به اوج رساندن رشته‌های بیلیارد در استان هستند.

نائب رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد عنوان کرد: یکی از نقاط قوت رشته‌های بیلیارد این است که منع سنی برای انجام آن وجود ندارد و هر فردی در هر سن و سالی به شرطی که علاقه داشته باشد می‌تواند اقدام به انجام آن کند.

انتهای پیام/

    دیدگاه شما

    پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
    کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه