آخرین اخبار

27. آذر 1395 - 20:46   |   کد مطلب: 19360
آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان صبح امروز 27 آذر، در سالن بوعلی سینا شهر همدان و با حضور مدیران فرهنگ و هنر کشور و استان، هنرمندان تئاتر و مهمانان خارجی جشنواره برگزار شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از گروه فرهنگی آنا، آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با استقبال 135 هزار مخاطب از جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در سالن بوعلی سینا شهر همدان برپا شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: 135 هزار کودک و نوجوان همدانی از برنامه های بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان استقبال کردند.

به گزارش ستاد خبری بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ، فاضل عبادی دقایقی پیش در مراسم اختتامیه جشنواره ضمن تبریک زاد روز با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: از تشریف فرمایی همه هنرمندان، مسئولان و میهمانان که این محفل هنری را منور نموده اند، صمیمانه سپاسگزارم.

وی افزود: بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با شرکت 550 نفر از هنرمندان ایرانی و خارجی در قالب 60 گروه نمایشی، به ایستگاه پایانی رسید. به همه دست اندرکاران و مسئولان در تهران و همدان به ویژه دبیر محترم و همکارانم در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، که سومین دوره این جشنواره در دوران مسئولیت بنده برگزار می کنند، دست مریزاد و خدا قوت میگویم.

عبادی خاطرنشان کرد: بی شک برگزاری چنین جشنواره ای بدون همکاری سازمان ها، ادارات استانی، تشکل های فرهنگی و هنری و نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار همدان، به نیکویی به انجام نمی رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه بر این باوریم که میزبان این جشنواره بین‌المللی در ساحت فرهنگ و هنر ، صاحبان اصلی آن و مولدان و مبتکران اندیشه و عمل در این حوزه هستند گفت: بالیدن و رشد جشنواره تئاتر کودک نیز به همت و سعی و صبوری هنرمندان نمایش به ویژه پیشکسوتان به این ایستگاه رسیده است

وی افزود:در این دوره از جشنواره هم جشن صد سالگی تئاتر ایران را با یاد مرحوم باغچه بان برگزار کردیم و از حضور پیشکسوتان در قالب برگزاری کارگاه سخنرانی و میهمانان ویژه برخوردار بودیم و هم از کارنامه فاخر استاد فیاضی در تئاتر کودک و نوجوان تجلیل به عمل آمده که همه اینها مایه شکر و سپاس است.

عبادی ادامه داد: در این فرخنده روز ولادت حضت سول (ص) دست بر دعا بر می داریم که ظلم و جو رو ستم از مناسبات انسانی رخت بر بندد و اخلاق و معنویت بر جهان حاکم شود و در هیچ جای کره زمین چهره اندوهبار کودکان و نوجوانان را نبینیم و اشکی برگونه فرزندانمان جاری نشود. به علیرضای عزیز که میهمان ما و البته صاحبخانه این جشنواه هستند خوش آمد می گویم و البته برای پدر شهیدش(احمدی روشن) و سایر شهدای اسلام که برای رهایی بشریت جان بر کف نهادند علو درجات را طلب می کنم. و برای مقام معظم رهبری سلامتی ، طول عمر و برای رئیس جمهور محترم دولت تدبیر و امید و همه خادمان فرهنگ و هنر نیز توفیق و سربلندی آرزو می کنم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از حضور هنرمندان و پیشکسوتان کشورهای حاضر و استان ها در این جشنواره تشکر کرده و گفت: از خدا می خواهیم که همانگونه که جشن صد سالگی تئاتر را در این جشنواره برگزار کردیم جشن صدسالگی و بیشترش را نسیب فرزندانمان نماید.

در ادامه آیین تجلیل از علیرضا بشیری، فرزند شهید محمد رضا بشیری برگزار و یاد علی وزینی خبرنگار درگذشته فرهنگ و هنر گرامی داشته شد.

شهرام کرمی: بچه ها باید با زبان هنر تربیت شوند

شهرام کرمی دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در آیین اختتامیه گفت: وظیفه دارم از تک‌تک هنرمندان و اساتید که کمک کردند تا بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به خوبی برگزار شود. وظیفه دارم از همکاری مسئولان در برگزاری این رویداد تشکر کنم. بیست و‌سه دوره برگزاری جشنواره اتفاق خجسته ای است و همه ما تلاش کردیم جشنواره خوبی برگزار شود.

وی ادامه داد: اعتقاد داریم بچه ها باید با زبان هنر تربیت شوند. صد سالگی تئاتر کودک و نوجوان نیز مایه سربلندی است چرا که پیشینه و اینده هنر را نشان می‌دهد.

دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گفت: تلاش هنرمندان و توجه مسئولان موضوعاتی است که تئاتر کودک و نوجوان به آن نیاز دارد .از مسئولان تقاضا می کنم که به تئاتر خصوصا تئاتر کودک و نوجوان بیشتر توجه کنند.

وی افزود: جا دارد یادی کنم از استاد همدانی استاد مهیمنی.خوشبختانه سرمایه عظیمی تحت عنوان مخاطبان و سرمایه عظیم تری به نام هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان که همگی تلاش می کنند آثار خوبی را ارائه دهند.

کرمی گفت: امیدوارم گام بلندی برداریم و تلاش کنیم برای برگزاری دوره های آتی این جشنواره و‌اینکه دوره های آتی پربارتر برگزار شود. من فقط نماینده ای از شما هنرمندان و عزیزان پرتلاش هسم و‌به حکم‌وظیفه از همه اعضای ستادی جشنواره تشکر می کنم.

برگزیدگان بخش مسابقه تئاتر خیابانی

هیأت داوران این مسابقه متشکل از منوچهر اکبرلو- احمد بیگلریان و کریم اکبری مبارکه پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام می¬دارند:

الف: طراحی فضا و لباس

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم می¬شود به سرکار خانم¬ها «هانیه زحمت کش» و «الهه میرزایی» طراح و سازندگان دکور و عروسک نمایش «نگاه خط خطی»

ب: طرح و ایده

تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مهدی حبیبی برای طرح و ایده نمایش «سورپرایز»تقدیم شد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به بهداد بلیغ فر برای طرح و ایده نمایش «این همه من»تقدیم شد.

ج: بازیگری

هیأت داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از یاسمن رادمنش بازیگر نمایش «این همه من» تقدیر کرد.

بازیگری زن:

تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به محدثه فرهادی برای بازی در نمایش «سورپرایز »تقدیم شد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به آنالی شکوری برای بازی در نمایش «این همه من» اعطا شد.

بازیگری مرد:

تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش مهدی حبیبی بازیگر نمایش «سورپرایز» اهدا شد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به میثم سرآبادانی برای بازی در نمایش «جادوگر شهر زباله ها» تقدیم شد.

د: کارگردانی

تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مهدی حبیبی برای کارگردانی نمایش «سورپرایز» اختصاص یافت.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به بهداد بلیغ فر برای کارگردانی نمایش «این همه من»تقدیم شد.

معرفی برگزیده بخش مسابقه نمایشنامه نویسی (آثار چاپ شده)

هیأت داوران این مسابقه متشکل از منصور خلج- احمد بیگلریان و جواد عاطفه پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آرای خود را به شرح زیر اعلام کرد:

برگزیده: دیپلم افتخار و جایزه نقدی به داود کیانیان برای نگارش نمایشنامه «آوای پریان» از انتشارات سروش تقدیم شد.

معرفی برگزیدگان مسابقه نمایشنامه نویسی (تولیدات تازه)

هیأت داوران این مسابقه متشکل ازاحمد بیگلریان- حسن دولت آبادی- سیدحسین فدایی حسین پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آرای خود را به شرح زیر اعلام میدارند:

رتبه سوم:لوح تقدیر و جایزه نقدی به مریم رهاسرشت برای نگارش نمایشنامه «نان و حلوا»تقدیم شد.

رتبه دوم:لوح تقدیر و جایزه نقدی به محمدباقر نباتی مقدم برای نگارش نمایشنامه «افسانه ساوالان» اهدا شد.

رتبه اول:تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کیومرث قنبری آذر و سپیده دبیری برای نگارش نمایشنامه «شیر کتابخانه»تقدیم شد.

معرفی برگزیده مسابقه نمایشنامه‌خوانی(استقبال صدسالگی تئاتر کودک)

هیأت داوران این مسابقه متشکل از احترام برومند و حمیدرضا نعیمی و محمد عاقبتی پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کرد:

دیپلم افتخار این بخش به احسان مجیدی کارگردان نمایشنامه‌خوانی «مجادله دو پری» و لوح تقدیر این بخش به فرزاد لباسی کارگردان نمایشنامه‌خوانی «شنگول و منگول» اهدا شد.

معرفی برگزیده مسابقه پوستر

هیأت داوران این مسابقه متشکل از قباد شیوا- امیر اسمی- آرش تنهایی پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام کرد:

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی (معادل 1000 دلار) به مرضیه سرمشقی» برای طراحی پوستر نمایش «تَشپِ کال»تقدیم شد.

برگزیدگان بخش مسابقه عکس

هیأت داوران این مسابقه متشکل از حمید جبلی- سیف اله صمدیان و سیامک زمردی مطلق پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آرای خود را به شرح زیر اعلام کرد:

تقدیر:

هیأت داوران با اهدای لوح تقدیر از هنرمندان زیر قدردانی کرد:

1- بهار نیک پور برای مجموعه آثار

2-سمانه جویا برای مجموعه آثار

رتبه سوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مریم ملک مختار برای مجموعه آثار تقدیم شد.

رتبه دوم:لوح تقدیر و جایزه نقدی به سیدضیاءالدین صفویان برای مجموعه آثار اعطا شد.

رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مریم قهرمانی‌زاده برای مجموعه آثار اختصاص یافت.

آیین بزرگداشت رضا فیاضی برگزار شد

رضا فیاضی هنرمند پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان در آیین بزرگداشت خود با خواندن شعی از سروده های خودش در این مطلع که مرا در آیینه شستو شو دهید گفت: خدا را شکر می کنم که در این لحظه روی این سن قرار گرفته ام قبل از این که روی سن بیایم تپش قلب عجبی داشتم اما الان خوبم ! نمی دانم همه دوستانی که این تجربه را داشته اند این هیجان را هم تجربه کرده اند ؟ یا نه ؟ ولی این لذت بخش ترین چیزی است که برای هر انسانی ممکن است اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: اگر قرار است برای بچه ها کار کنیم باید به هنر و علم مسلح باشیم.

فیاضی از مسئولان خواست: برای یک بار هم که شده کارگاه های تئاتر خلاق را از نزدیک ببینند. کودکان و نوجوانانی که در این کارگاه ها شرکت می‌کنند قطعا در آینده دولت مردان بزرگی خواهند شد. ایمان دارم مرادخوانی، شفیعی و کرمی حتما در کودکی یک بار هم که شده گذرشان به تئاتر افتاده است. وی در انتها از همسرش قدر دانی کرد.

در ادامه با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، احترام برومند و الهی تبار از مسئولان استان همدان از این هنرمند تجلیل شد.

علی مرادخانی : عدالت فرهنگی که خواست دولت بود در این جشنواره محقق شد

معاون هنری وزیر خطاب به فیاضی گفت: بنده نیز عضو شماره 12 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بودم و خاطرات خوبی در دوران کودکی دارم.

وی با اشاره به اهمیت تئاتر دانش آموزی بیان کرد : در مدرسه یک تئاتر برای ما اجرا کردند که در آن فضایی که یک بازیگر ایجاد می کرد بسیار مورد توجه بود و همین امر تبدیل به یک جریان تندی در کار تئاتر می شد.

وی اضافه کرد سال ها عضو شورای طرح برنامه سیما بوده ام که بسیار دنبال مجری کودک بودیم . مشکل ما این بود که مجری کودک باید بتواند با کودکان ارتباط برقرار کند زیرا آموزش ها و حرکات و رفتار مجری در تربیت کودکان دخیل است.

وی در ادامه با بیان این که استقبال خوبی از جشنواره در همدان شد افزود: تئاتر کودک و نوجاون در جامعه جا افتاده و باید به تامین زیر ساخت های این تئاتر توجه بیشتری شود. وی بیان کرد امسال اتفاقات خوبی در جشنواره افتاده و مجموعه شهرستان ها فعالیت های خوبی داشتند و این همان عدالت فرهنگی دولت بود که در این جشنواره محقق شد.

وی با اشاره به استقبال 135 هزار نفر از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خاطر نشان کرد : همین استقبال خانواده ها از جشنواره خود حائز اهمیت است

وی اضافه کرد: در آینده تنها به برگزاری جشنواره بسنده نشود و تئاتر کودکان در طول سال ساری و جاری باشد

وی با تاکید بر فعالیت دبیرخانه به طور مستمر گفت: باید دبیر جشنواره هر چه زودتر مشخص شود که پیشنهاد من شهرام کرمی است .

با تشویق هنرمندان معاون هنری وزیر افزود: این تشویق نشان می‌دهد که خواست هنرمندان نیز همین است.

معرفی برگزیدگان مسابقه تئاتر خردسال

در بخش بعدی این مراسم برگزیدگان بخش خردسال به شرح زیر اعلام شد:

هیأت داوران این مسابقه متشکل از رضا فیاضی، مجید قناد و افسانه زمانی پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آرا خود را به شرح زیر اعلام کرد:

الف: بازیگری

بازیگری زن

تقدیر: هیأت داوران به خاطر برقراری ارتباط مناسب نمایشی با مخاطب خردسال با اهدای لوح تقدیر از کبری مالمیر بازیگر نمایش «آرزوی کلاف های رنگی» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به شیرین کاشفی بازیگر نمایش «کاغذ پاره ها»تقدیم شد.

بازیگری مرد

تقدیر: هیأت داوران با اهدای لوح تقدیر از مسعود طاهری عضد برای بازی در نمایش «دفتر من، خیال من، خوشا به روز و حال من» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به آرین ناصری مهر بازیگر نمایش «آرزوی کلاف های رنگی»تقدیم شد.

ب: نمایشنامه نویسی

تقدیر: هیأت داوران با اهدا لوح تقدیر از زهرا مریدی برای نگارش نمایشنامه «کاغذ پاره ها» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به فرهاد اسماعیلی برای نگارش نمایشنامه «آرزوی کلاف های رنگی» تقدیم شد.

ج: کارگردانی

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به رامین کُهن برای کارگردانی نمایش «یک روز و دو فصل»تقدیم شد.

د: جایزه ویژه

هیأت داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از کیان جعفری لفوت بازیگر خردسال نمایش «بوق بوق» تقدیر کرد.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خاطر کارکرد صحیح موسیقی برای ارتباط با مخاطب خردسال، به امین پروین آهنگساز نمایش «یک روز و دو فصل» اختصاص یافت.

هـ: نمایش برگزیده

دیپلم افتخار این بخش تقدیم می شود به نمایش «یک روز و دو فصل» به کارگردانی رامین کُهن

معرفی برگزیدگان مسابقه تئاتر کودک

هیأت داوران این مسابقه متشکل از بهرام شاه‌محمدلو، سالواتوره تراماچره و هنگامه مفید پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آرا خود را به شرح زیر اعلام کرد:

الف: موسیقی

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از محمد نصرتی برای موسیقی نمایش «رنگ رنگ نقاشی» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به فرید نوایی برای موسیقی نمایش «کلوچه های خدا»تقدیم شد

ب: طراحی صحنه

تقدیر: هیأت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از سینا ییلاق بیگی برای طراحی صحنه نمایش «لاکی عجق وجق» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مهدی شریفی برای طراحی صحنه نمایش «مورچه ای به نام موری»تقدیم شد

ج: طراحی لباس

تقدیر: هیأت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از آزاده محمدی شیرازی برای طراحی لباس نمایش «لاکی عجق وجق» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به زینب رشتی برای طراحی لباس نمایش «مورچه ای به نام موری»تقدیم شد

د: بازیگری

بازیگری زن

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکاً از ندا شامی نوری بازیگر نمایش «عمو نوروز و ننه سرما» و مریم الهامیان» بازیگر نمایش «رنگ رنگ نقاشی» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به سحر زینلی بازیگر نمایش «کلوچه¬های خدا»تقدیم شد

بازیگری مرد

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از محسن شهرکی و محمد اسلامی بازیگر نمایش «مورچه‌ای به نام موری» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به سعید حاجی حیدری بازیگر نمایش «کلوچه های خدا»تقدیم شد

هـ: نمایشنامه نویسی

تقدیر: هیأت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از جواد انصافی برای نگارش نمایشنامه «قصه عمو نوروز و ننه سرما» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به سیدآرش شریف زاده برای نگارش نمایشنامه «کلوچه های خدا»تقدیم شد

و: کارگردانی

تقدیر: هیأت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از جواد انصافی برای کارگردانی نمایش «قصه عمو نوروز و ننه سرما» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تبه جناب سیدآرش شریف زاده برای کارگردانی نمایش «کلوچه های خدا»تقدیم شد.

ز: جایزه ویژه

دیپلم افتخار و جایزه نقدی تعلق میگیرد به نمایش «مورچه ای به نام موری» به کارگردانی آمحمد جهانپا و نمایش «کلوچه های خدا» به کارگردانی سیدآرش شریف زاده

برگزیدگان آرا مردمی جشنواره معرفی شدند

در بخش بعدی مراسم برگزیدگان هر یک از بخش های جشنواره به انتخاب مردم معرفی شدند. به این ترتیب در بخش بین‌الملل نمایش اورکت از کره جنوبی ، در بخش نوجوان نمایش کدوزری و در بخش کودک نمایش رنگ رنگ نقاشی بیشترین آرا مردمی رااز آن خود کردند.

معرفی برگزیدگان بخش مسابقه تئاتر نوجوان

الف: موسیقی

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از رامین کُهن برای موسیقی نمایش «گیسوانی برای پرواز» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به علی بی نیازو سیاوش عظیمی برای موسیقی نمایش «کدوزری»تقدیم شد.

ب: طراحی صحنه

تقدیر: هیأت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از علی اعلمی برای طراحی صحنه نمایش «کدوزری» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به رضا حسن زاده برای طراحی صحنه نمایش «حقایق شیفت شب، وقایع شیفت روز»تقدیم شد.

ج: بازیگری

بازیگری زن

کاندیداها:

بنفشه خرم آبادی برای بازی در نمایش «بچه های خاکستری»

رها آویژه برای بازی در نمایش «پسر نیل»

آنالی شکور برای بازی در نمایش «یک سیب برای دو نفر»

فروزان بهرامپور برای بازی در نمایش «کدوزری»

بازیگر نمایش «بچه‌های خاکستری»

 

تقدیر: هیأت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از فروزان بهرامپور بازیگر نمایش «کدوزری» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به آنالی شکوری بازیگر نمایش «یک سیب برای دو نفر»تقدیم شد.

بازیگری مرد

کاندیداها:

گروه بازیگران نمایش «کابوس همراه» امیرحسین عسکری، رسول ملایی، محمدمهدی آقابابایی، محمدامین رفاهت، رضا خاشعی، علیرضا آقایی، اسماعیل صادقی و محمدحسن حسن زاده

گروه بازیگران نمایش «حقایق شیفت شب، وقایع شیفت روز» شامل مجتبی زادفر، هادی محمدخانی، مصطفی موحد، امیر جوادزاده، علی رسول زاده

گروه بازیگران نمایش «پس لرزه» محمد رشنو، علی برنگی، نیما نوروزی و علیرضا چگینی

سلمان فرخنده برای بازی در نمایش «کدوزری»

حمیدرضا ملاحسینی برای بازی در نمایش «یک سیب برای دو نفر»

تقدیر: هیأت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از گروه بازیگران نمایش «کابوس همراه» امیرحسین عسکری، رسول ملایی، محمدمهدی آقابابایی، محمدامین رفاهت، رضا خاشعی، علیرضا آقایی، اسماعیل صادقی و محمدحسن حسن زاده تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به گروه بازیگران نمایش «پس لرزه» شامل محمد رشنو، علی برنگی، نیما نوروزی و علیرضا چگینی تقدیم شد.

د: نمایشنامه نویسی

کاندیداها:

سینا شفیعی برای نگارش نمایشنامه «پس لرزه»

رضا صابری برای نگارش نمایشنامه «حقایق شیفت شب، وقایع شیفت روز»

حمیدرضا رنج کش برای نگارش نمایشنامه «کابوس همراه»

منوچهر اکبرلو برای نگارش نمایشنامه «یک سیب برای 2 نفر»

گیتی مرتضوی و راضیه برومند برای نگارش نمایشنامه «کدوزری»

تقدیر: هیأت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از رضا صابری برای نگارش نمایشنامه «حقاییق شیفت شب، وقایع شیفت روز» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به سینا شفیعیبرای نگارش نمایشنامه «پس لرزه»تقدیم شد.

هـ: کارگردانی

کاندیداها:

محمد اسماعیل زاده برای کارگردانی نمایش «پس لرزه»

حمیدرضا ملاحسینی برای کارگردانی نمایش «یک سیب برای دو نفر»

حمیدرضا رنج کش برای کارگردانی نمایش «کابوس همراه»

محمد اعلمی برای کارگردانی نمایش «کدوزری»

امیر مشهدی عباس برای کارگردانی نمایش «ژنرال ها»

الهام چنانی برای کارگردانی نمایش «بچه¬های خاکستری»

رضا حسینی برای کارگردانی نمایش «حقایق شیفت شب وقایع شیفت روز»

تقدیر: هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از حمیدرضا ملاحسینی کارگردان نمایش «یک سیب برای دو نفر» تقدیر به عمل آورد.

برگزیده: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به رضا حسینی کارگردان نمایش «حقایق شیفت شب، وقایع شیفت روز»تقدیم شد.

و: جایزه ویژه

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمد اسماعیل زاده کارگردان نمایش «پس لرزه» اختصاص یافت.

برگزیده بخش مسابقه پژوهش (به استقبال صد سال تئاتر کودک)

هیأت علمی مسابقه پژوهشی به استقبال صد سال تئاتر کودک و نوجوان متشکل از داود کیانیان- یداله وفاداری- مسلم قاسمی- منصور خلج- سیدحسین فدایی حسین و منوچهر اکبرلو پس از مطالعه و ارزیابی مقالات ارائه شده به این بخش مقالات زیر را به صورت مشترک و بدون اولویت به عنوان آثار برگزیده اعلام کرد:

دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش تقدیم شد به:

کریم خاوری و تحسین مصطفی برای نگارش مقاله «تئاتر کودک و نوجوان در یک دهه جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان»

مژگان وثوقیبرای نگارش مقاله «جبار باغچه بان و نمایش خلاق»

احمد بیگلریان برای نگارش مقاله «تأثیر ادبیات مکتوب کودک و نوجوان بر تئاتر کودک و نوجوان ایران»

نیاز اسماعیل پور برای نگارش مقاله «تئاتر کودک در ایران، از نخستین حرکتها تا نخستین نمایشنامه»

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه