آخرین اخبار

1. دى 1395 - 2:07   |   کد مطلب: 19422
‌مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:
کاهش ۲۴ درصدی وقوع حوادث ناشی از کار در همدان
در 8 ماهه نخست سالجاری تعداد 171 حادثه ناشی از کار رخ داده است که نسبت به مدت مشابه به سال قبل 24درصد کاهش داشته ایم | تعداد 4052 مورد بازرسی در خصوص بررسی وضعیت کارگاهها به لحاظ اجرای مقررات قانون کار و دستورالعملهای ایمنی و بهداشت بوده که به صورت بازرسی های ادواری انجام گرفته است.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ دکتر احمد توصیفیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از کاهش 24درصدی وقوع حوادث ناشی از کار در واحدهای صنعتی و تولیدی این استان در هشت ماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

توصیفیان عدم توجه به رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در هنگام کار یکی از مهم‌ترین علت بروز حوادث ناشی از کار دانست و اظهار کرد: با بازرسی‌هایی که برای ارتقاء سطح سلامت کارگران انجام شد، طی 8 ماه نخست سالجاری حوادث ناشی از کار در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 24 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: در 8 ماهه ابتدایی سال 95 تعداد 5976  مورد بازرسی از کارگاهها مشمول قانون کار انجام شده است که نسبت به تعهد 5600موردی شاهد تحقق مثبت  7/6درصدی در این حوزه هستیم.

وی افزود: تعداد 4052 مورد بازرسی در خصوص بررسی وضعیت کارگاهها به لحاظ اجرای مقررات قانون کار و دستورالعملهای ایمنی و بهداشت بوده که به صورت بازرسی های ادواری انجام گرفته و برای رفع نقص های ایمنی در محیط کار، تعداد 5208 ابلاغیه رفع نقص صادر شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: 1720 مورد بازرسی های موردی شامل تحقیق پرونده های مراجع حل اختلاف و اتباع بیگانه، مقاوله نامه کارکودک، شرکت های خدماتی و بررسی نقشه های ساختمانی کارگاه ها بوده است 883 بازدید از کارگاهها، در ارتباط با درخواست متقاضیان مشاغل سخت و زیان آور انجام و گزارش مربوطه تهیه و به دبیر مشاغل سخت و زیان آور ارسال شده است.

وی گفت: در بحث آموزش ایمنی به کارگران و کارفرمایان در این مدت  8842 نفر ساعت ارائه آموزش داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 38 درصدی را شاهد بوده ایم و در 388 کارگاه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار فعال و 806 صورتجلسه از این کمیته ها واصل و مورد بررسی قرار گرفته اند.

توصیفیان اظهارداشت: در 8 ماهه نخست سالجاری تعداد 171 حادثه ناشی از کار  رخ داده است که نسبت به مدت مشابه به سال قبل 24درصد کاهش داشته ایم.

وی  با بیان اینکه انجام این بازرسی‌ها در راستای نظارت بر اجرای مقررات حفاظت فنی، بهداشت و قانون کار است، گفت: اجرای این بازرسی‌ها موجب کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار  نیز شده است.

وی با بیان اینکه بازرسی از واحدها و کارگاه‌ها به تنهایی نمی‌تواند در کاهش حوادث ناشی از کار موثر باشد، خاطر نشان کرد: کارفرمایان و کارگران هم بایستی مسایل ایمنی را که از مهمترین عامل کاهش حادثه‌ها در محیط کار است بطور جدی رعایت کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر