آخرین اخبار

5. دى 1395 - 2:26   |   کد مطلب: 19492
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی خبر داد:
انجام بیش از ۲۰۰ عملیات به دست آتش نشانان همدانی
طی این مدت 480 مورد دستورالعمل و طرح ایمنی ساختمان‌های مسکونی، 345 مورد تاییدیه طرح ایمنی ساختمان‌ها و 7 مورد تاییدیه دستورالعمل و طرح ایمنی اماکن تجاری صادر شده است | فرشتگان نجات 125 همدان در تمام ساعات شبانه روز آماده خدمات‌رسانی به آنان در زمان بروز سوانح و حوادث مختلف در محدوده شهر همدان هستند.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: فرشتگان نجات 125 همدان در آذرماه 207 عملیات اطفاء حریق، امداد و نجات و احتیاط حریق انجام دادند.

محمدرضا بیاناتی با اعلام این مطلب گفت: آتش نشانان ایستگاه های 9گانه همدان در طول آذرماه 139عملیات اطفاء حریق، 61 عملیات امداد و نجات  و 7 عملیات احتیاط حریق و حوادث انجام داده اند.

وی با بیان اینکه اطفاء حریق پوشش گیاهی با 23 مورد و حریق وسایل نقلیه با 22 مورد بیشترین تعداد آتش‌سوزی‌های آذرماه را به خود اختصاص داده اند افزود: پس از این دو مورد آتش سوزی باغات و فضای سبز با 15 مورد، اماکن تجاری 15مورد، اماکن مسکونی با 13 مورد و زمین‌های زراعی با 8 مورد بیشترین میزان عملیاتهای اطفاء حریق را شامل شده‌اند.

بیاناتی با اشاره به اینکه سایر عملیات‌ها شامل اماکن اداری، مراکز خدماتی، کانکس و پست های برق بوده است گفت: 5 عملیات احتیاط حریق در مکانهای حساس  و 2 عملیات احتیاط حریق در مناسبتها از دیگر ماموریت‌های آتش‌نشانان همدان در آذر ماه بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان، نحوه بروز 78 مورد از حوادث آتش سوزی را عمدی و 59 مورد را غیر عمدی دانست و اضافه کرد: بی احتیاطی مالکان با 16 مورد و بی احتیاطی رهگذران با 15 مورد بیشترین علت وقوع حوادث را به خود اختصاص داده است.

وی 61 مورد عملیات امداد و نجات شامل؛ 18 مورد نجات افراد محبوس در آسانسور، 13مورد نجات افراد محبوس در اماکن مختلف، 11مورد رهاسازی اندام بدن از داخل زیورآلات واشیاء مختلف و 19 مورد عملیات های متفرقه امداد و نجات از دیگر فعالیت‌های آتش‌نشانان در آذر بوده است.

محمدرضا بیاناتی با بیان اینکه در عملیات‌های امداد و نجات 62 نفر از شهروندان نجات یافته و 22 نفر مصدوم شده‌اند افزود: اماکن مسکونی با 34 مورد بیشترین کاربری این نوع عملیات را شامل شده‌اند.

وی آمار آموزش‌های شهروندی  در آذرماه را 785 مورد عنوان کرد و افزود: طی این مدت 27 مورد دستورالعمل و طرح ایمنی ساختمان و 49 مورد تائیدیه طرح ایمنی ساختمان برای شهروندان صادر شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان محکومیت مزاحم سامانه 125 به شش ماه حبس تعزیری، درخشش آتش‌نشانان در مسابقات آمادگی جسمانی کلانشهرها، بازدید و جلسات مشترک با کارشناسان آژانس ژاپن(جایکا) و سازمان شهرداریهای کشور در حوزه مدیریت بحران و مهار آتش‌سوزی کارخانه رنگ و مواد شیمیایی که تقدیر مالک از آتش‌نشانان رادر پی داشت را از جمله رویدادهای مهم این سازمان در آذرماه عنوان کرد.

وی با اشاره به انجام 2 هزار و 708 عملیات توسط آتش‌نشانان از ابتدای سال تا پایان آذر افزود: از این تعداد عملیات هزار و 876 مورد اطفاء حریق، 832 مورد امداد و نجات و 108 مورد مربوط به عملیات احتیاط حریق و حوادث بوده است.

محمدرضا بیاناتی از 57 هزار و 156 مورد آموزش در 9 ماهه اول سال خبر داد و گفت: طی این مدت 480 مورد دستورالعمل و طرح ایمنی ساختمان‌های مسکونی، 345 مورد تاییدیه طرح ایمنی ساختمان‌ها و 7 مورد تاییدیه دستورالعمل و طرح ایمنی اماکن تجار صادر شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان در پایان ضمن آرزوی سلامتی و آرامش برای یکایک شهروندان گفت: فرشتگان نجات 125 همدان در تمام ساعات شبانه روز آماده خدمات‌رسانی به آنان در زمان بروز سوانح و حوادث مختلف در محدوده شهر همدان هستند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه