آخرین اخبار

7. دى 1395 - 2:51   |   کد مطلب: 19538
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر عنوان کرد:
کاهش ۲۱ درصدی جرایم در شهرستان ملایر
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از کاهش ۲۱ درصدی جرایم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ شعبان ترک نیا در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: با تلاش‌های مجاهدانه و فعالیت‌های شبانه‌روزی حافظان نظم و امنیت در شهرستان ملایر میزان وقوع انواع سرقت‌ها از ابتدای سال تا کنون ۲۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

وی افزود: اجرای مقتدرانه طرح های پیشگیرانه و مقابله با سارقان لحظه ای در این شهرستان تعطیل بردار نیست و برخورد پلیس با سارقان و نا امن کنندگان زندگی مردم قاطعانه و ضربتی خواهد بود.

وی بابیان اینکه سرقت از جمله جرایمی است که در ایجاد احساس نا امنی شهروندان دخیل بوده و نقش مهمی در امنیت روانی عامه مردم دارد، گفت: با تدابیر موفق قرارگاه مبارزه با سرقت در ابعاد مختلف نرم و سخت افزاری میزان کاهش سرقت در این شهرستان قابل توجه بوده است.

سرهنگ ترک نیا با تقدیر از مشارکت داوطلبانه و مستمر شهروندان ملایری با پلیس در انعکاس موارد مشکوک، گفت: ظرفیت های عظیم مردمی یکی از موهبت های الهی برای پلیس نظام اسلامی محسوب می شود که در اشکال سازماندهی شده مختلفی مانند دهیاران، شبگردان، شوراهای اسلامی، شوراهای معتمد پلیس و کارکنان افتخاری زمینه ارتقاء امنیت اجتماعی را فراهم می آورند.

وی افزود: توجه به توصیه های انتظامی اجتماعی پلیس از  سوی اقشار مختلف مردم در حوزه  پیشگیری از وقوع سرقت یکی از مهمترین راههای نیل به امنیت و آرامش و پیشگیری از وقوع جرائم است و انتظار و مطالبه  پلیس از شهروندان عمل به هشدارهای پلیس است تا نقشه های مجرمانه سارقان عقیم و ناکام بماند.

وی همچنین از کاهش ۷۶ درصدی تلفات انسانی برون شهری و درون شهری در این شهرستان خبر داد و افزود: در راستای جلوگیری از بروز تصادفات جانی و کاهش خسارات جبران ناپذیر، با انجام اقدامات هدفمند و مستمر در ابعاد سخت و نرم افزاری ترافیک توسط پلیس راهور، زمینه کاهش تصادفات فوتی طی آذر ماه به میزان ۶۶ درصد مهیا شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: برخورد جدی با تخلفات حادثه ساز و رفع معایب هندسی نقاط حادثه خیز و تمرکز بر اقدامات فرهنگ سازانه ترافیکی با مشارکت بخش خصوصی و توزیع بروشورهای آگاه کننده از جمله عوامل توفیق آفرین در این زمینه محسوب شده و نگاه پلیس به حوادث ترافیکی دلخراش و مرگ آفرین نگاهی مبتنی بر پیشگیری از وقوع سوانح رانندگی با استفاده از راهبرد آگاهی بخشی قوانین راهنمایی و رانندگی و اعمال مقررات برای رانندگان سهل انگار و قانون گریز است.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه