آخرین اخبار

7. دى 1395 - 23:56   |   کد مطلب: 19555
شهرستان بهار یکی از شهرستان های مستعد در زمینه ورزش فوتبال و فوتسال است و دارای تیم های زیادی در رده های سنی و لیگ های مختلف است.

به گزارش بهارانه، در خصوص تعداد تیم های شرکت کننده بهاری در لیگ های استانی و نسبت این حضور با امکانات لازم این رشته گفتگویی با رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهار داشتیم و از وضعیت فوتبال شهرستان جویا شدیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار ما از حضور فعال تیم های بهاری در لیگ های فوتبال و فوتسال استان خبر داد و گفت: لیگ برتر استان شامل نه تیم می باشد که دو تیم ذوب فلزات و شهید شیرودی لالجین از شهرستان بهار در آن حضور دارند.

علی اصغر بهمنی گفت: در لیگ دسته یک فوتبال استان از شش تیم حاضر دو تیم شهدای بهادربیگ و شهدای باباعلی از شهرستان هستند که ذکر این نکته قابل توجه است که شهرستان بهار تنها شهرستانی است که دو تیم روستایی در لیگ دسته یک دارد ، این در صورتی  است که باباعلی 900 نفر جمعیت دارد و یک تیم به لیگ دسته یک فرستاده است.

بهمنی در مورد حضور تیم های بهاری در لیگ های فوتسال استان گفت: در لیگ برتر فوتسال استان 7 تیم حضور دارند که تیم مقاومت بهار در این لیگ به رقابت می پردازد .

وی ادامه داد: همچنین در لیگ دسته یک فوتبال 7 تیم حضور دارند که تیم های باشگاه فدک، شهرداری صالح آباد، شهدای آبرومند و شهدای گنج تپه 4 تیم حاضر در این لیگ از بهار هستند که امسال علت تشکیل لیگ دسته یک فوتسال حضور این 4 تیم بهاری بوده است.

در ادامه بهمنی به باشگاه خاتم الانبیا اشاره کرد و گفت: این باشگاه وابسته به دارالقرآن خاتم الانبیا بوده و دو سال است که فعالیت می کند و در همه رده سنین تیم دارد و حتی در سال گذشته در رده نوجوانان قهرمان شده و هم اکنون در مسابقات کشوری حضور دارند.

وی به حضور داوران شهرستانی اشاره کرد و گفت: استان همدان دارای سه داور در لیگ برتر است که آقای الوندی از بهار یکی از این داوران حاضر در لیگ برتر کشور است و در لیگ دسته یک کشور نیز آقایان دوستان و رنجبر صولتی جزء داوران فعال هستند.

وی با اشاره به امکانات موجود در شهرستان گفت: کلاً دو زمین چمن در شهرستان داریم که هم اکنون زمین چمن لالجین فاقد رختکن و سکوی تماشاگر است و ابعاد غیر استانداردی دارد و زمین چمن بهار نیز از استانداردهای لازم برخوردار نیست.

بهمنی ادامه داد: در صالح آباد زمین فوتبال بیس ریزی شده و قرار است که چمن مصنوعی در آن کار شود.

بهمنی گفت: هیئت فوتبال شهرستان بهار امسال به عنوان هیئت برتر استان معرفی شد و باشگاه ذوب فلزات ولیعصر که از قدمت بیست ساله برخوردار است از سرمایه های فوتبال شهرستان محسوب می شود.

وی ادامه داد: باشگاه ذوب فلزات با مدیریت محمد زارعی قریب 12 سال در استان مقام قهرمانی ، 4 سال نایب قهرمانی و 4 سال مقام سوم و چهارمی را کسب کرده است.

بهمنی با تشکر از محمد زارعی گفت: وی حدود 50 میلیون تومان در سال جاری برای تیم ذوب فلزات هزینه کرده است که کمک های وی در بیست سال گذشته نیز استمرار داشته و در این مدت حدود یک میلیارد تومان به نرخ روز برای این تیم و فوتبال شهرستان هزینه کرده است که وی را به حق می توان سرمایه شهرستان نامید؛ چرا که وی اعتقاد وافری به بومی گرایی داشته و عرق خاصی به شهر و دیار خود داشته و جزء بادوامترین اسپانسرهای استان است.

بهمنی با گلایه از امکانات موجود گفت: شهرستان بهار یکی از بهترین شهرستان ها از نظر کیفیت و جزء محرومترین شهرستان ها در امکانات است؛ چرا که خیلی از شهرستان های بزرگ حتی یک تیم در لیگ ندارند اما امکانات زیادی به آنها اختصاص داده شده اما بهار به نسبت این همه پتانسیل و تیم های حاضر در لیگ امکانات کمتری دارد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در آینده امکانات بیشتری در اختیار تیم های فوتبال شهرستان بهار قرار گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه