آخرین اخبار

8. دى 1395 - 1:04   |   کد مطلب: 19557
۷ سال پیش در چنین روزی مردم دار المومنین و دارالمجاهدین همدان در ۷ دی ماه پس از بی‌حرمتی فتنه گران به ساحت مقدس اباعبدالحسین(ع) با حضور در خیابان‌ها، برای دفاع از حریم ولایت و تجدید بیعت با رهبرمعظم انقلاب راهپیمایی کردند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، 7 سال پیش بود که مردم ولایتمدارو شهید پرور همدان در پاسخ به حرمت شکنی فتنه‌گران و توهین آنها به ساحت مقدس امام حسین (ع) در اقدامی خودجوش به خیابان‌ها آمدند و با راهپیمایی در 7 دی‌ماه سال 88 بار دیگر با تبعیت از ولایت، با مقام معظم رهبری، آرمان‌های امام (ره) شهدا و انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

حضور مردم در این روز که یاد و خاطره روزهای با شکوه انقلاب را در خاطره‌ها زنده می‌کرد، توانست به خاموش شدن فتنه 88 در کشور و یأس و نا امیدی فتنه‌گران وحامیان آنها در کشور شود.

حجت‌الاسلام ناصر نقوی، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با بازخوانی حضور با شکوه مردم همدان در این روز، اظهار داشت: مردم همدان همیشه ولایتمدار بودند و افتخار ما است در استانی زندگی می‌کنیم که ولایت‌پذیری آنها بی‌نظیر و یا کم نظیراست.

وی با تأکید بر اینکه ولایت پذیری مردم همدان سبب عزت، آبرو، افتخارو اعتبار همه همدانی‎ها در ولایت پذیری است، افزود: هر آنجا که ولایت نیاز به حمایت و ایثار داشته، مردم همدان میدان‌دار این عرصه بودند و به همین دلیل نیز این دیار را به نام دارالمجاهدین نام نهادند.

«اهانت فتنه‌گران به عاشورا و ولایت، خون غیرتمندانه مومنین را به جوش آورد»

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ماجرای حرمت‌شکنی فتنه‌گران بیان کرد: هنگامی کشور و مردم متأثر از فتنه انگیزی، فتنه‌گران بودند، با اهانت آنها به عاشورای اباعبدالله الحسین(ع) واصل مترقی ولایت فقیه، خون غیرتمندانه مومنین به جوش آمد و فضا عوض شد.

وی گفت: در این عرصه مردم همدان نخستین شهری بودند که حرکت خودجوش مردمی و انقلابی در محکومیت این اقدام و دفاع از ولایت را شروع کردند و به نوعی منشا حرکت دیگر شهرها در کشور شدند.

نقوی با تشریح حال و هوای مردم انقلابی همدان در شامگاه 6 دی افزود: آن شب مصادف با شام غریبان امام حسین (ع) بود، روزی که توهین‌ها به اوج خود رسیده بود و نیاز به حضور مردم در صحنه بیش از گذشته احساس می‌شد.

وی عنوان کرد: آن شب در هیئت رزمندگان ثارالله (ع) همدان در منبر، موضع انقلابی مردم همدان را اعلام کردیم و قرار شد فردای آن روز با حمایت نماینده ولی فقیه در استان حرکتی خودجوش و مردمی شکل بگیرد.

« خواسته مردم همدان در 7 دی‌ ماه، چیزی جز حمایت از ولایت نبود»

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه آن شب همگی در حال تهیه و آماده سازی شعارها، کفن‌ها و اطلاع‌رسانی به مردم بودیم اظهار داشت: در ابتدای صبح 7 دی‌ماه  مردم در آستان مقدس شاهزاده حسین(ع) جمع شدند و حرکت خودجوش مردمی و انقلابی را در استان شکل دادند.

وی تصریح کرد: آن روز مردم دارالمومنین همدان به یاد روزهای انقلاب از میدان امام(ره) به سمت آرامگاه بوعل سینا راهپیمایی کرده و با تجمع در برابر فرمانداری همدان، به عنوان نماد مجموعه دولت، خواسته‌های خود که چیزی جز حمایت از ولایت نبود را، بیان کردند.

نقوی افزود: در این راهپیمایی خود جوش، مردم با سردادن شعار"جانم فدای رهبر" آماده بودند که از رهبری حمایت کنند، حس و حالی که همیشه می‌تواند انقلاب را حفظ کند.

« حال و هوای مردم همدان در 7 دی،نیاز کشور بود»

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اینکه " حال و هوای جوانان برای حضور در اربعین، نیاز کنونی کشور است" اظهار داشت: حال و هوای مردم همدان در 7 دی نیز همانند تعبیر رهبر معظم انقلاب بود به گونه‌ای که سبب شد تا مردم همدان در هشتم و 9 دی نیز به خیابان‌ها بیایند.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان درباره حضور مردم همدان در 9 دی عنوان کرد: آن روز نیز مردد همدان همزمان و همگام با سایر کشور در راهپیمایی حضور یافتند و مسیر امامزاده عبدالله(ع) تا میدان امام(ره) مملو از جمعیت بود.

وی حضور گسترده مردم دارالمجاهدین همدان، نشان‌دهنده بصیرت دینی، سیاسی وغیرتمندانه آنها دانست و تصریح کرد: ما شکرگزار این نعمت هستیم که مردم همدان دراین عرصه نیز پیشتاز بودند.

نقوی درباره اقدام برخی جریانات برای تطهیر سران فتنه نیز گفت: سران فتنه هنور توبه نکرده‌اند و بر مواضع خود پابرجا هستند و تنها در صورتی که به اشتباه خود اعتراف کرده و توبه کنند، می‌توانند به جامعه بازگردند.

« برخی با تطهیر فتنه می‌خواهند، غیرت انقلابی در جامعه را از بین ببرند»

وی تصریح کرد: وقتی پس از گذشت 7 سال، هنوز فتنه‌گران بر اشتباهات خود پافشاری کرده و سر لجاجت وعناد دارند چطور می‌توان آنها را تطهیر کرد.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: هنوز اثرات آن ظلمی توسط فتنه‌گران در حق مردم شد، باقی مانده وجامعه پس از گذشته 7 سال کماکان با آن درگیر است به همین دلیل نیز تطهیر سران فتنه در جامعه امکانپذیر نیست.

وی با تشریح اهداف جریانات و برخی افراد برای تطهیر فتنه و سران آن عنوان کرد: آنها می‌خواهند با این کار،رنگ و بوی انقلابی بودن، انقلابی ماندن و غیرت انقلابی را در جامعه از بین ببرند که ما به آنها اجازه این کار را نمی‌دهیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه