آخرین اخبار

8. دى 1395 - 2:04   |   کد مطلب: 19558
مسئول مرکز پیش‌بینی هواشناسی همدان:
سامانه بارشی جدید از جمعه وارد همدان می‌شود
مسئول مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان بابیان اینکه مانیزان ملایر رکورددار میزان بارش در چند روز گذشته در استان همدان بود، گفت: سامانه بارشی جدید از جمعه وارد استان همدان می‌شود.

به گزارش بهارانه، نادر پیرتاج در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: تا اواخر فردا براساس الگوهای هواشناسی آسمان استان نیمه ابری تا قسمتی ابری همراه با بارش برف و باران در برخی ساعات نیز وزش باد را داریم.

پیرتاج بیان کرد: در مناطق جنوبی استان کاهش دما و میزان بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار است، ضمن اینکه احتمال آبگرفتگی معابر، تگرگ و رعد و برق در این مناطق وجود دارد.

وی افزود: از بعد از ظهر روز جمعه نیز موج دیگری آسمان استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد که تا هفته آتی شاهد بارش‌ها هستیم.

پیرتاج عنوان کرد: در طول فعالیت سامانه بارشی در استان نیز دمای هوا تا حدودی کاهش می‌یابد که شب گذشته دمای هوای همدان یک درجه زیر صفر بود و امشب نیز همین دما را داریم.

وی با اشاره به اینکه گرم ترین نقطه استان شهرستان نهاوند با 12 درجه است، گفت: سردترین نقاط استان شهرستان همدان و قهاوند با یک درجه زیر صفر است.

پیرتاج اظهار داشت: مجموع بارش‌های روزهای اخیر در همدان 39 میلی‌متر بود که این رقم در ملایر 32، نهاوند 44، تویسرکان 52، اسدآباد 59، رزن36، فامنین31، قهاوند 22، گل تپه 42، کبودراهنگ 35 و بهار 36 میلی متر بوده است.

وی عنوان کرد: بیشترین رکورد دار بارش دراستان مانیزان ملایر به میزان 82 میلی متر بوده است که خوشبختانه بارش خوبی را شاهد بودیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه