آخرین اخبار

8. دى 1395 - 2:10   |   کد مطلب: 19560
نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه امیدواریم ‌به زودی جشن ریشه‌کنی بی‌سوادی در همدان برگزار شود، گفت: ‌این اقدام در برخی کشورها انجام گرفته و ما باید زودتر از این در این وادی حرکت می‌کردیم.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت الله غیاث الدین طه محمدی ظهر امروز در دیدار اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش استان به مناسبت سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی اظهار داشت: جایگاه والای تعلیم و تربیت در اسلام از روایات و احادیث امامان معصوم آشکار است چنان چه حضرت علی (ع) می‌فرمایند: "هر کس  به من کلمه‌ای بیاموزد مرا بنده خویش ساخته".

محمدی بیان کرد: امیدواریم که به زودی جشن ریشه‌کنی بی‌سوادی در همدان برگزار شود، ضمن اینکه این اقدام در برخی کشورها انجام گرفته و ما باید زودتر از این در این وادی حرکت می‌کردیم.

وی عنوان کرد: بی سوادی ممکن است عامل بسیاری از زیانها همچون؛ ضرر مالی، جانی، آبرویی و دینی شود که یکی از این موارد افزایش آمار طلاق در جامعه است که به سبب ناآگاهی زن و مرد از حقوق یکدیگر است.

امام جمعه همدان تصریح کرد: آموزگارانی که در نهضت سوادآموزی فعالیت دارند باید به دورترین نقاط و محروم‌ترین حوزه‌های شهری و روستایی بروند چرا که از امکانات تحصیل کم بهره‌اند و این اقدام پر زحمتی است.

وی با بیان اینکه حدود 5 درصد باقیمانده جمعیت بی‌سواد کشور با همت جهادی با سواد شوند، عنوان کرد: یکی از ضعف‌های موجود در سیستم آموزشی کشور چه رد حوزه‌های علمیه و چه رد دانشگاه‌خها و مدارس کشور این است که به تقویت حوزه دانش توجه می‌شود اما موضوع پرورش ندادیه گرفته‌ می‌شود.

محمدی عنوان کرد: تزکیه نفس در آموزش‌ها ضعیف است در صورتی که تعلیم و تهذیب همسو با یکدیگر سبب تعالی جامعه می‌شود و علم بدون دین باعث ایجاد خطرات بسیاری برای جامعه بشری می‌شود و باید به موازات آموزش علم به فرزندان خود، دین را نیز به آنها آموزش دهیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر