آخرین اخبار

8. دى 1395 - 2:13   |   کد مطلب: 19561
رئیس دانشگاه علوم پژشکی همدان با اشاره به بهره‌مند شدن ۱۷۶ هزار حاشیه‌نشین از خدمات پزشکی گفت: این قشر از جامعه در گذشته از هرگونه خدماتی بی‌بهره بودند در حالی که در حال حاضر با اجرای این طرح بسیاری از خدمات پزشکی بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سید حبیب‌الله موسوی بهار شامگاه دوشنبه در همایش سالیانه تجلیل از دانشجویان و دستیاران شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی همدن اظهار داشت: حوزه علوم پزشکی در سال‌های پس از انقلاب اسلامی خوش درخشیده است.

وی با بیان اینکه حوزه علوم پزشکی توانسته در بیش از دو دهه نیروی لازم برای خدمت‌رسانی به مردم را تربیت کند افزود:در این مدت علاوه بر پاسخ به نیازهای کشور هم اکنون پذیرای دیگر بیماران از کشورهای مختلف هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه تربیت شدگان دانشگاه علوم پزشکی در کشور از نفرات برجسته در اقصی نقاط دنیا هستند که خوش درخشیده‌اند گفت: این افتخار نتیجه زحمات تمامی افراد در وزارتخانه و اساتید فعال در این حوزه است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در بخش تولید در جهان رتبه 17 و درمنطقه رتبه اول را به دست آورده و در بخش خدمات پزشکی، واردات پزشک  و اعزام بیماران به خارج از کشور بی نیاز شده است.

موسوی بهار اظهار داشت: مردم ما شایسته ارائه بهترین خدمات پزشکی هستند که در چند سال گذشته، اجرای طرح تحول نظام سلامت و اختصاص منابع مالی برای این طرح توسط دولت، سطح خدمات به نوع شایسته‌ای افزایش یافته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر در دور افتاده‌ترین نقاط کشور نیز مردم از خدمات پزشکی بهره‌مند هستند و باید مراقب باشیم افراد خدمتگزار را دل‌زده نکینم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با گلایه‌مندی از افرادی که به نقد طرح تحول نظام سلامت می‌پردازند افزود: بسیاری از کشورها تصمیم داشتند که این طرح را در کشورشان اجرا کنند اما موفق نشدند.

وی بیان کرد: متاسفانه برخی افراد به قصد تخریب دولت و یا یک مجموعه همه کارها را زیر سوال می‌برند در حالی که ما طرحی جهادی‌تر از طرح تحول نظام سلامت را سراغ نداریم.

موسوی بهار با اشاره به اینکه دولت در بدترین شرایط بیشترین منابع مالی را برای این طرح اختصاص داد گفت: در حال حاضر حملات وحشتناکی به حوزه پزشکی وارد می‌شود در حالی که باید سیاسیون کار خود را بکنند و علوم پزشکی را وارد کارهای خود نکنند.

وی با انتقاد از صحبت‌های برخی افراد به ویژه یک نشریه دانشجویی مبنی بر انتشار مطلبی با عنوان «فاجعه‌ای به نام طرح تحول نظام سلامت» اظهار داشت: این افراد حتی یک سوال از من  و معاونان من درباره این طرح و خدمات آن نپرسیده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: ما با اجرای طرح تحول نظام سلامت توانستیم هزینه‌های کمرشکن درمان را از دوش مردم برداریم و بسیاری از مشکلات این حوزه را برطرف کنیم.

وی با تاکید بر اینکه پس از برجام گشایش بسیاری در کارها به ویژه در بخش درمان ایجاد شد تصریح کرد: وزارتخانه چند دستگاه آمبولانس جدید در اختیار ما گذاشت و استان دارای سیستم ام آر آی دولتی شد.

موسوی بهارخطاب به منتقدان عنوان کرد: اگر می‌خواهید دولت را تخریب کنید وارد حوزه‌های دیگر شوید اما درباره طرح تحول نظام سلامت این گونه نگویید.

وی گفت: از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت ایجاد فضای بیشتر برای مشاغل پزشکی است به گونه‌ای که بیکاری در این حوزه بسیار کم است و اکثر فارغ‌التحصیلان این حوزه مشغول به‌کار هستند.

رئیس دانشگاه علوم پژشکی همدان با اشاره به بهره‌مند شدن 176 هزار حاشیه‌نشین از خدمات پزشکی افزود: این قشر از جامعه در گذشته از هرگونه خدماتی بی‌بهره بودند در حالی که در حال حاضر با اجرای این طرح بسیاری از خدمات پزشکی بهره‌مند شده‌اند.

وی با تاکید براینکه در هنگام اجرای یک طرح حتما مشکلاتی وجود دارد تصریح کرد: در حال حاضر علی‌رغم افزایش خدمات پزشکی، هنوز نارضایتی در بین مردم وجود داشته که این نشان می‌دهد کارهای بسیاری برای انجام دادن وجود دارد.

موسوی بهار با اشاره به انتقادات افراد نسبت به وزیر بهداشت افزود: به هنگام بروز مشکلات همه باید برای رفع آن تلاش کنیم اما در حال حاضر تمامی نیت‌ها پاک و صادقانه نیست.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه