آخرین اخبار

8. دى 1395 - 19:11   |   کد مطلب: 19569
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تأکید کرد:
استادان دانشگاه نسبت به بصیرت افزایی نسل جوان حساس باشند
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تأکید بر نقش حساس و تأثیرگذار استادان دانشگاه از آنان خواست در کنار وظایف خود، به بصیرت‎افزایی در نسل جوان توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، سردار غلامعلی ابوحمزه ظهر چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی استادان دانشگاه علوم پزشکی همدان با عنوان «از فتنه تا بصیرت»، نامگذاری روز ۹ دی ماه سال ۱۳۸۸ با عنوان «بصیرت و میثاق امت با امامت و ولایت» را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی برشمرد و این مناسبت را گرامی داشت.

وی اظهار داشت: استادان، روحانیون و معلمان به دلیل نقش حساس و تأثیرگذاری که دارند و نفس و کلام و رفتارشان الگوی نسل جوان است، باید در راستای بصیرت‌افزایی نسل جوان در کنار تحصیل علمی آنان بکوشند.

سردار ابوحمزه با بیان اینکه بصیرت، یک رسالت و تکلیف است که استادان به بهترین وجه می‌توانند آن را انجام دهند، تربیت دانشجویان در مسیر صحیح و قرارگیری آنان در مسیر انسانیت توسط استادان را باقیات‌الصالحاتی دانست که برکاتش در زندگی دنیوی و اخروی آنان جاری و ساری خواهد بود.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان استادان را چهره‌های خاص جامعه برشمرد و آنان را افرادی دارای بصیرت، آگاهی، بینش عمیق، قدرت تجزیه و تحلیل، پیشتاز و الگو توصیف کرد که به دلیل نقش حساس در جامعه، انتظار از آنان بیشتر است.

پردازش مسائل به وجود آورنده فتنه سال ۱۳۸۸ به تنهایی کافی نیست و نیاز به کالبدشکافی و تجزیه و تحلیل شرایط داخلی و خارجی کشور در زمان انقلاب شکوهمند اسلامی و سال‌های دفاع مقدس دارد وی تأکید کرد: پردازش مسائل به وجود آورنده فتنه سال ۱۳۸۸ به تنهایی کافی نیست و نیاز به کالبدشکافی و تجزیه و تحلیل شرایط داخلی و خارجی کشور در زمان انقلاب شکوهمند اسلامی و سال‌های دفاع مقدس دارد.

سردار ابوحمزه با اشاره به اینکه در دهه نخست پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان اقدامات خود را در سه محور مهار، انحراف و شکست انقلاب قرار دادند، افزود: به دنبال شکست دشمنان در رسیدن به این اهداف، از سال ۱۳۶۸ به بعد آنان اهداف خود را با محورهای نفوذ، استحاله و براندازی ادامه دادند که این اقدامات در ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی، بین‌المللی تاکنون ادامه دارد.

وی در خصوص اقدامات نفوذی دشمن، به شکل‌گیری جریان تکنوکرات در کشور اشاره کرد که زمینه‌ساز حضور عده‌ای افراد بی‌تعهد در عرصه‌های هنری، علمی، ورزشی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی در دو بخش مسئولان و مردم شد.

سردار ابوحمزه همچنین به وجود عناصر نفوذی در سال‌های نخستین انقلاب و ترور شخصیت‌های انقلابی اشاره کرد و افزود: در بخش استحاله، دشمنان با زدودن سیرت انقلاب که محتوا، اصول، مبانی، ارزش‌ها، اسلامیت، جمهوریت، عدالت، مبارزه با استکبار و دفاع از محرومان را دربردارد، به دنبال خدشه‌دار صورت نظام اسلامی که شامل ارکان و مجموعه‌های نقش‌آفرین است، هستند چراکه استحاله از درون نظام و بر روی افکار و اندیشه‌ها انجام می‌شود.

وی به تهاجم فرهنگی دشمنان با سه هدف عمده تغییر در باورها و اعتقادات، تغییر در الگوهای مورد قبول و تغییر در رفتار اشاره کرد و ادامه داد: دشمنان با اجرای مرحله به مرحله این اهداف، قصد براندازی نظام اسلامی ایران را داشتند و به تعبیر مقام معظم رهبری انقلاب را تا لبه پرتگاه سقوط پیش بردند که با آگاهی و بصیرت مردم، در حماسه ۹ دی ماه خنثی شد.

سردار ابوحمزه بهره‌گیری از ابعاد گوناگون این روز را خواستار شد و عنوان کرد: هدف دشمنان، زمینه‌سازی برای براندازی نظام با مدل کودتاهای رنگین و مخملین کشورهای اکراین، قرقیزستان و گرجستان با همکاری خواص بی‌بصیرت داخلی بود که مردم توانستند با آگاهی و بصیرت از این آزمایش، سربلند خارج شوند.

وی از مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه برای زمینه‌سازی برگزاری این نشست و خدمات دانشگاه علوم پزشکی همدان در عرصه درمان و سلامت جامعه قدردانی کرد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه