آخرین اخبار

8. دى 1395 - 19:17   |   کد مطلب: 19571
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان عنوان کرد:
سهم ۳۳ درصدی گردنه اسدآباد در تصادفات استان همدان
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان گفت: طی نیمه نخست امسال ۴۱۹ فقره تصادف در جاده‌های استان همدان صورت گرفته که ۱۳۶ مورد معادل ۳۳ درصد تصادفات در گردنه اسدآباد رخ داده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، بهروز کارخانه‌ای ظهر چهارشنبه در حاشیه برگزاری دوره آموزشی مدیریت بحران در جمع خبرنگاران اظهار داشت:طی نیمه نخست امسال ۴۱۹ فقره تصادف در جاده‌های استان همدان صورت گرفته که ۱۳۶ مورد معادل ۳۳ درصد تصادفات در گردنه اسدآباد رخ داده است.

وی بابیان اینکه در ۴۱۹ فقره تصادف ۹۶۵ نفر مصدوم و ۶۶ نفر فوت کردند، افزود: از ۱۳۶ تصادف صورت گرفته در گردنه اسدآباد، ۵۶ درصد بر اثر واژگونی خودرو اتفاق افتاده است.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان پایگاه امداد و نجات گردنه اسدآباد را یکی از مهمترین پایگاه‌های امدادی بیان و عنوان کرد: این پایگاه برای توسعه و تجهیز نیازمند ۳ میلیارد ریال اعتبار است.

وی اظهار داشت: به منظور آشنایی روستاییان با آموزش‌های اولیه امداد و نجات دوره‌هایی برای دهیاران و اعضای شورای روستاها برگزار خواهد شد.

کارخانه‌ای بابیان اینکه این طرح از دوسال پیش در استان همدان اجرایی شده است، عنوان کرد: تویسرکان به عنوان نخستین شهرستانی مجری این طرح بود و خروجی خوبی از آن به دست آمد.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان عنوان کرد: هدف از برگزاری این طرح کاهش صدمات و جراحات در ساعات اولیه بروز سانحه و حادثه در بین روستاییان بوده است.

وی به اجرای طرح «دادرس» اشاره و عنوان کرد: سهم جمعیت هلال احمر استان همدان در این طرح ۲۰۰ مدرسه بود که در همین زمینه ۱۲ هزار دانش آموز در استان همدان از این طرح بهره‌مند شدند.

کارخانه‌ای از برگزاری طرح «خادم خانواده و مخاطرات» خبر داد و گفت: این طرح آموزش به افراد را در برنامه دارد و طی پنج دقیقه ضرورت‌های امداد اولیه به خانواده آموزش داده می‌شود.

وی عنوان کرد: امروزه آموزش مدیریت بحران یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی در جوامع محسوب می‌شود.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان به بودجه کم این نهاد برای خدمت‌رسانی اشاره و عنوان کرد: انتظار داریم مجلس بودجه خاصی برای این امر درنظر بگیرد.

وی بابیان اینکه از سال گذشته تاکنون آموزش‌های هلال احمر در تمام روستاهای همدان انجام شده است، عنوان کرد: برای آموزش هر خانوار روستایی حداقل سه میلیون ریال نیاز است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه