آخرین اخبار

12. دى 1395 - 20:09   |   کد مطلب: 19641
معاون عمرانی استاندار همدان:
مجوز احداث کشتارگاه جدید ارائه نمی‌شود
-معاون عمرانی استاندار همدان گفت: ساخت و احداث کشتارگاه مقرون‌به‌صرفه نیست و به نظارت زیادی نیاز دارد ازاین‌رو مجوزی برای احداث کشتارگاه‌های جدید ارائه نمی‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا عراقی عصر یکشنبه در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اسدآباد اظهار داشت: کشتارگاه‌ها به‌عنوان یک مسئله بهداشتی در جامعه مطرح است ازاین‌رو خدمات قابل‌ارائه توسط این نهادها باجان مردم در ارتباط است.

وی وجود کشتارگاه را در همه شهرها ضروری ندانست و تأکید کرد: وجود یک کشتارگاه صنعتی و مدرن در استان کفایت می‌کند.

معاون عمرانی استاندار همدان تصریح کرد: برخی کشتارگاه‌های شهرستان‌های استان ازجمله ملایر، نهاوند و صالح‌آباد دارای مشکلات بهداشتی و زیست‌محیطی بودند که با تعهد از صاحبان این واحدها، مشکل برطرف شد.

وی بیان کرد: با یک برنامه زمانی معین باید کشتارگاه اسدآباد در راستای رفع نواقص و رعایت حداقل استانداردهای محیط زیستی و بهداشتی اقدام کند.

عراقی گفت: در صورت صنعتی نشدن کشتارگاه اسدآباد، صاحب این واحد باید در محل دیگری با ارائه تسهیلات و امتیاز نسبت به کشتارگاه صنعتی کوچکی در شهرستان اقدام کند.

مدیرکل اداره دامپزشکی استان همدان نیز در این جلسه گفت: از سال گذشته تاکنون حرکت خوبی در راستای کشتارگاه‌های استان انجام‌گرفته است.

محمود رضا رسولی افزود: سیاست سازمان دامپزشکی کشور در حال حاضر تعطیلی کشتارگاه‌های سنتی است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه