آخرین اخبار

16. دى 1395 - 2:20   |   کد مطلب: 19698
در ۹ ماهه امسال ۴۹۳ گواهی تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور در استان صادر شده است | پس از نصب و به هنگام بهره‌برداری از آسانسور باید گواهی ایمنی و عملکرد آسانسور و بهره‌برداری صادر شود که صدور و اخذ این تاییدیه از وظایف شرکت‌های بازرسی مورد تایید اداره استاندارد است | تمام آسانسورهای نصب شده در کشور تحت پوشش استاندارد ملی ایران قرار دارد.

به گزارش بهارانه، به نقل ازهمدان پرس؛ مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: در ۹ ماهه امسال ۴۹۳ گواهی تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور در استان صادر شده است.

محمد مددی اظهار داشت: پس از نصب و به هنگام بهره‌برداری از آسانسور باید گواهی ایمنی و عملکرد آسانسور و بهره‌برداری صادر شود که صدور و اخذ این تاییدیه از وظایف شرکت‌های بازرسی مورد تایید اداره استاندارد است.

وی با اشاره به لزوم بازرسی آسانسور به دلیل اهمیت ایمنی برای بهره‌مندی افزود: در ساختمان‌ها تا زمانی که گواهینامه استاندارد آسانسور صادر نشود شهرداری پایان کار ساختمان را صادر نمی‌کند و  مالک و ساکنان ساختمان اجازه استفاده از آسانسور را ندارند.

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه تمام آسانسورهای نصب شده در کشور بر اساس مصوبه شورای استاندارد از سال 82 تحت پوشش استاندارد ملی ایران و دستورالعمل‌های آن قرار دارد عنوان کرد: این موضوع به تمام شهرداری‌های برای لحاظ کردن موضوع در صدور پروانه و پایان کار ابلاغ شده است.

وی تاکید کرد: شهروندان به خصوص مالکان، مهندسان و انبوه سازان به منظور رعایت الزامات فنی و تامین ایمنی تجهیزات منصوبه و جلوگیری از ایجاد مشکل در هنگام صدور پایان کار ساختمان تنها با شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور صادره از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اقدام به انعقاد قرارداد کنند.

مددی با بیان اینکه مطابق الزامات استاندارد ملی 1-6303 و دستورالعمل‌های جاری در سازمان ملی استاندارد ایران، گواهی ایمنی صادره توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده یک سال اعتبار دارد، گفت: مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور موظف هستند برای اطمینان از ایمنی آسانسورها با شرکت‌های نصاب در ارتباط با سرویس و نگهداری مستمر آسانسورهای خود همکاری داشته باشند و در غیر این صورت مسئولیت مستقیم حوادث و سوانح احتمالی بر عهده خود آنان است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه