آخرین اخبار

17. دى 1395 - 11:47   |   کد مطلب: 19720
معاون امور عمرانی استاندار همدان:
رعایت استاندارد ضامن سلامت و ایمنی جامعه است
معاون امور عمرانی استاندار همدان بابیان اینکه رعایت استاندارد ضامن سلامت و ایمنی جامعه است، گفت: استاندارد درصدد تضمین سلامت آحاد جامعه و اقتصاد خانواده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، محمود رضا عراقی ظهر پنج شنبه در پنجمین کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان همدان با تاکید بر استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در بخش ساختمان و تشکیل کارگروه‌های فنی در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، گفت: کمیته مصالح استان همدان باید بر اساس اهمیت هر یک از فرآورده‌های ساختمانی نسبت به اولویت‌بندی مصالح ساختمانی در بخش ساختمان اقدام و ارائه گزارش داشته باشد.

عراقی با تاکید بر اینکه باید آحاد جامعه را نسبت به رعایت استاندارد حساس کرد، گفت: تدوین دستورالعمل‌ها و استانداردها از مسائل مهم در پیشرفت جامعه است.

مدیرکل استاندارد استان همدان نیز با اشاره به نقش و جایگاه استاندارد در توسعه کشور، ایمنی و سلامت افراد جامعه، اظهار داشت: طبق ماده ۱۵۵ قانون برنامه پنجم توسعه، تمام دستگاه‌های اجرایی باید در اجرای پروژه‌های فنی و عمرانی خود ضوابط، مقررات و معیارهای فنی و استانداردهای ملی را رعایت کنند.

محمد مددی گفت: خرید هر گونه کالا و خدمات مشمول استاندارد اجباری که فاقد نشان استاندارد باشد توسط دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان نیز به موضوع درج استفاده از مصالح استاندارد در جداول شناسنامه فنی و ملکی ساختمان اشاره کرد و افزود: تهیه فرم‌های ارزشیابی مصالح ساختمانی برای ناظران ساختمانی باید در نظر گرفته شود.

فرهاد فرزانه خواستار طرح موضوع تهیه فرم‌های ارزشیابی مصالح ساختمانی برای ناظران ساختمانی در کمیته‌های تخصصی مربوط به سازمان نظام مهندسی ساختمان شد و بیان کرد: کمیته کنترل کیفیت مصالح ساختمانی استان برای اولویت‌بندی مصالح باید در نظر گرفته شود.

رئیس تدوین اداره کل استاندارد همدان نیز با تأکید بر ماده ۹ قانون سازمان ملی استاندارد ایران گزارشی از آخرین وضعیت استانداردسازی مصالح ساختمانی استان ارائه کرد و افزود: مطابق ماده ۸ تصویب نامه هیئت وزیران، سازمان نظام مهندسی باید کنترل‌های لازم را برای تضمین استفاده از فرآورده‌های ساختمانی استاندارد و مصرف درست آنها طبق مقررات ملی مربوطه به عمل آورد.

رضا محمدی پیشنهاد جایگزینی جداول شناسنامه فنی و ملکی ساختمان، جدول مصالح ساختمانی به تفکیک محصول و با درج شماره استاندارد ملی مربوطه را ارائه کرد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه