آخرین اخبار

18. دى 1395 - 15:20   |   کد مطلب: 19745
استاندار همدان به توضیح خبر منتشره در فضای مجازی درباره اتفاقات پیش آمده در سال‌های گذشته و حضورش در استان پرداخت.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت شنبه 18 دی‌ماه در شورای فرهنگ عمومی استان همدان، اظهار کرد: به تازگی شاهد انتشار خبری در فضای مجازی بودیم که محتوای آن سرشار از دروغ و تهمت بود.

وی تصریح کرد: در این خبر آمده هفت میلیارد تومان یارانه کار در زمان معاونت بنده در استانداری همدان به استان آمده که دو میلیارد آن مصرف شده و پنج میلیارد باقیمانده از آن به حساب خزانه واریز نشده و سود بانکی به حساب تعلق گرفته است.

نیک‌بخت ادامه داد: در این مطلب چندین دروغ و تهمت به چشم می‌خورد چرا که تا پایان تصدی‌گری در پست معاونت استانداری یارانه‌ها را پرداخت کردیم و پس از ما نیز دو استاندار از این حساب پرداخت‌هایی داشته‌اند.

وی افزود: زمان بازگشت مشاهده کردم پول در حساب است که دستور بازگشت آن را به خزانه صادر کردم و دیوان محاسبات هم اعلام کرد درستی است.

استاندار همدان تأکید کرد: این حساب در همه استان‌های کشور افتتاح شده بود و تنها مختص همدان نبوده است.

وی در ادامه به آغاز هفته فرهنگی ملایر اشاره کرد و گفت: این برنامه حاصل تلاش فرمانداری و مسئولان شهرستان ملایر است که اگر به خوبی انجام شود می‌تواند تأثیر خوبی در استان و سطح ملی بر جای بگذارد.

نیک‌بخت به اهمیت نقش صداوسیما در بازتاب برنامه‌های هفته فرهنگی ملایر اشاره و تأکید کرد: از صداوسیما انتظار می‌رود خودش را بیشتر نشان دهد و با پخش زنده برنامه‌های شاخص این هفته در شبکه‌های ملی و تهیه گزارش، استان همدان را آن‌گونه که شایسته است بر همگان معرفی کند.

وی عنوان کرد: اگر پخش مستقیم و سراسری از برنامه هفته فرهنگی ملایر نداشته باشیم در واقع به مقصودمان که معرفی استان و نقاط گردشگری آن است، نرسیده‌ایم.

نیک‌بخت افزود: همدان یکی از استان‌های فرهنگی کشور است که اگر بخواهیم این استان را با تاریخ، مشاهیر و معارفش تعریف کنیم بدون شک می‌توان گفت که همدان فرهنگی‌ترین، متمدن‎‌ترین و تاریخ‌دارترین استان کشور است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: ما و تمام کسانی‌که مسئولیت اداره این استان را بر عهده داریم، از ابتدای انقلاب تا کنون آن‌گونه که شایسته همدان بوده نتوانسته‌ایم بر روی شناساندن همدان و گردشگری کار کنیم.

هنوز هم همدان مقصد گردشگری نیست

نیک‌بخت با بیان اینکه هنوز هم همدان مقصد گردشگری نیست و تنها مسیر گردشگری است، تصریح کرد: جای تأسف دارد که همدان با وجود تعداد زیادی مشاهیر، مفاخر و اماکن گردشگری هنوز هم مقصد گردشگری نیست.

وی به برگزاری 296 برنامه در هفته فرهنگی ملایر اشاره کرد و گفت: اگر این برنامه‌ها به خوبی مدیریت و بهره‌برداری شوند بدون شک تأثیر خوبی بر جای خواهند گذاشت و باید از اقدام بسیار شایسته مسئولان این شهرستان که این ایده را انتقال دادند، قدردانی کنیم.

استاندار همدان ادامه داد: مسئولان ملایر برای انجام این برنامه درخواست کمک مالی داشته‌اند که از محل آسیب‌های اجتماعی اعتباراتی به آنها اختصاص خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان نتایج برجام پرداخت و اظهار کرد: برخی به دنبال تخریب دولت و در پی آن تخریب برجام هستند اما باید بدانند به واسطه برجام بود که حقانیت ایران ثابت شد و در مقابل ناحقی اسرائیل هم اثبات شد.

نیک‌بخت قدرت و تعامل ایران را از دیگر آثار مثبت برجام برشمرد و اعلام کرد: قدرتمندی ایران در منطقه به اندازه‌ای است که همه می‌دانند بدون قدرت ایران نمی‌توان در منطقه تصمیمی گرفت و این درحالیست که در گذشته ایران‌هراسی وجود داشت.

وی با بیان اینکه برجام ماندگار است و همه مردم آثار آن را می‌بینند، تصریح کرد: نمونه آن راه‌آهن همدان است که بیش از یک دهه با مشکل ریل مواجه بود و کار پیش نمی‌رفت اما اینک با وارد کردن ریل که از نتایج برجام است، تا پایان سال یا تا پایان دولت، این راه‌آهن به بهره‌برداری می‌رسد.

نیک‌بخت با بیان اینکه این مردم هستند که باید نتایج شایسته و شاخص برجام را ببینند، یادآور شد: متأسفانه دیده شده که برخی از طریق سایت‌های زنجیره‌ای دست به تخریب دولت می‌زنند و در آن به تمام نقاط ضعف دولت پرداخته و حتی یک مورد هم نقاط قوت و مثبت دولت تدبیر و امید را نگفته‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به منشور حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم حقوق شهروندی را توضیح دهیم باید بگوییم که چرا نظام جمهوری اسلامی بر سرکار آمد و در پاسخ به آن می‌گوییم در آن زمان مردم احساس کردند به حقوقشان توجهی نمی‌شود و آزادی‌شان سلب شده است بنابراین تلاش مردم برای حقوق شهروندی منجر به برپایی نظام جمهوری شد.

وی افزود: آگاهی هرچه بیشتر مردم از منشور حقوق شهروندی موجب تعهد بیشتر مسئولان نسبت به امور آنها می‌شود و باید در این راه همه سازمان‌ها و نهادها کمک کنند تا دستورات سازنده قانون اساسی اجرا شود.

نیک‌بخت به سمینار استانداران که در هفته گذشته برپا شده بود، اشاره و خاطرنشان کرد: در این جلسه مسائل حقوق شهروندی مطرح و مقرر شد در هر استان در یکی از موارد حقوق شهروندی الگوسازی شود.

استاندار همدن در بخش دیگری از سخنانش به رتبه استان‌های کشور درباره برنامه‌های اربعین و پذیرایی از زائران اشاره کرد و گفت: در ارزیابی وزارت کشور همدان رتبه عالی را در بین استان‌ها به دست آورده است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه