آخرین اخبار

19. دى 1395 - 1:14   |   کد مطلب: 19754
- رئیس هیئت شطرنج استان‌همدان گفت: مسابقات خانوادگی شطرنج به‌منظور ایجاد شورونشاط و تقویت استقبال خانواده‌ها از این رشته ورزشی در همدان برگزار می‌شود.

به گزارش بهارانه، احمدعلی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری مسابقات خانوادگی شطرنج اظهار داشت: هدف از برگزاری این مسابقات آشنایی خانواده‌ها با رشته شطرنج و ایجاد شورونشاط در ارتباط خانوادگی است.

وی افزود: در این مسابقات پدر و پسر، مادر و دختر و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها با یکدیگر رقابت خواهند.

رئیس هیئت شطرنج استان‌همدان با اشاره به مسابقه شطرنج سریع هفتگی همدان گفت: مسابقات شطرنج سریع هفتگی همدان ویژه هفته سوم دی‌ماه، با شرکت ۴۴ نفر در ۷ دور، در محل هیئت شطرنج همدان و به داوری عادله فرخزادی برگزار شد.

بابایی خاطرنشان کرد: در پایان مسابقات این هفته، امیرعلی دلاوری با کسب ۶ امتیاز به مقام قهرمانی رسید.

وی با اشاره به سایر نتایج این مسابقات گفت: محمد قیاسوند و میلاد شهابی با ۵.۵ امتیاز و پوئن شکنی‌های متفاوت در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند و ساسان علی بابایی و یاشار موحدی با ۵ امتیاز، چهارم و پنجم شدند.

رئیس هیئت شطرنج استان‌همدان خاطرنشان کرد: همچنین مهرداد جمالی، محمدحسین قنبر علی فرزاد و پارمیدا قزاقی، به ترتیب عنوان بهترین بازیکن پیشکسوت، رده سنی و بانوان را کسب کردند.

بابایی بابیان اینکه شناسایی استعدادها از وظایف هیئت‌های ورزشی است، بیان کرد: خانواده‌ها نیز باید برای رسیدن به این مهم پای‌کار بیایند که در این راستا خط‌مشی و مسیر را برای خانواده‌ها فراهم می‌کنیم تا به‌راحتی فرزندان خود را در کلاس‌ها ثبت‌نام کنند.

وی یادآور شد: شطرنج‌بازانی را پرورش می‌دهیم که آینده شطرنج استان‌همدان را بسازند و با حضور این نفرات در مسابقات کشوری و مهم و قهرمانی رده‌های سنی در آینده نزدیک جایگاه هیئت شطرنج استان‌همدان در کشور صعود داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه