آخرین اخبار

22. دى 1395 - 12:26   |   کد مطلب: 19808
امام جمعه بهار گفت: مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی فردا پنج شنبه در مسجدجامع شهر بهار برگزار می شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از  خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب الله حاتم نیا صبح چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در شهرستان بهار که در فرمانداری برگزار شد، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی نماد روحانیت انقلابی، سالم، صبور و مخلص بود.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی تا آخرین لحظه از عمر خود، بدون منت، به مردم خدمت کرد و بزرگترین صفت وی صبر بود، گفت: وی چه در مقابل افرادی که خدمت زیادی به آنها کرده بود و قدرشناس نبودند و چه در مقابل هم لباس های خود که در اخلاق، مروت اسلامی و آموزه های امام راحل، متفاوت بود.

حجت الاسلام حاتم نیا بابیان اینکه مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی فردا پنج شنبه در مسجدجامع شهر بهار برگزار می شود، تاکید کرد: آیت الله هاشمی همیشه آرزوهای زیبایی برای آینده کشور داشت و مطمئن بود کشور از گردنه و مشکلات اقتصادی عبور خواهد کرد.

وی با بیان اینکه روح آیت الله هاشمی پرواز کرد و جسمشان تمام شد، افزود: باید برای ماندگاری انقلاب و اسلام نورانی رفتار، کردار و نگاهمان را نسبت به یکدیگر عوض کنیم و مهربان و صادق باشیم و به اهداف بزرگی مانند مجد اسلام و کشور و ارتقای معیشت و رفاه مردم فکر کنیم.

فرماندار بهار نیز گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرینه انقلاب، امام و رهبری بود و باید مراسمی در شان این عالم برگزار شود.

محسن مرادی پناه گفت: همه تدابیر باید برای حضور گسترده و پرشور مردم در آئین گرامیداشت این روحانی اندیشیده شود.

وی گفت: یکی از ویژگی های مهم روحانیت در دین اسلام این است که برآمده از مردم و مشابه، غمخوار، مورد توجه و احترام آنها هستند و بزرگترین سرمایه روحانیت این است که مردم آنها را از خودشان می دانند و به هنگام درد و رنج، ملجا و پناهنگاه مردم هستند که آیت الله هاشمی مصداق عملی این مباحث می باشد.

وی گفت: مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی روز پنج شنبه ۲۳ دی ماه ساعت ۱۰ تا ۱۲ در مسجد جامع شهر بهار برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه