آخرین اخبار

22. دى 1395 - 15:56   |   کد مطلب: 19814
مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست کشور:
سیاست سازمان حفاظت محیط زیست همراهی با سازمان های مردم نهاد است
مدیر کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: سیاست سازمان حفاظت محیط زیست همراهی با سازمان های مردم نهاد است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، رضا جزینی زاده ظهر چهارشنبه در جمع کارکنان حفاظت محیط زیست استان همدان ضمن تسلیت رحلت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به عموم کارکنان محیط زیست، از وی با عنوان مجاهدی خستگی ناپذیر، یار صدیق حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و مردم ایران یاد کرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی روحانی مبارز، اندیشمند، منعطف و مصلح  بود که استواریش در مقابل مصائب مثال زدنی است.

جزینی زاده بیان کرد: توجه جدی آیت الله هاشمی رفسنجانی به محیط زیست در مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه ملت ایران را مدیون نموده و امیدوارم همه بتوانیم راه وی که همان راه امام خمینی (ره)، انقلاب و مقام معظم رهبری است، ادامه دهیم.

وی خطاب به کارکنان محیط زیست همدان اظهار داشت: ما به عنوان کارگزاران و کارمندان دولت، زیر ذره بین مستقیم مردمی هستیم که به ما اعتماد کرده و نگاه امیدوارانه دارند و نباید اجازه دهیم این نگاه تغییر کند.

تعامل فرابخشی و نگاه علمی و کاربردی به محیط زیست با محوریت طرح ارزیابی زیست محیطی برای ما راهگشا خواهد بود  جزینی زاده بیان کرد: تعامل فرابخشی و نگاه علمی و کاربردی به محیط زیست با محوریت طرح ارزیابی زیست محیطی برای ما راهگشا خواهد بود و با مشارکت جدی مردم و اعتماد و اعتقاد به گروههای مردمی، قدم های بزرگی در راه حفظ محیط زیست بر می داریم.

وی ادامه داد: اگر به مردم اعتماد کنیم و با دید مناسب، همراهی خوب و تعریف شده و دور از بروکراسی اداری با آنها مواجه شویم، پیشرفت های خوبی حاصل خواهد شد اما در غیر این صورت زحمات و تلاش های ما عقیم خواهد ماند.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در همه اموری که به آنان اعتماد کردیم، نتایج خوبی داشته است، افزود: محیط زیست مستثنی از سایر مولفه های جامعه نبوده و قطعا حضور مردم در حفظ محیط زیست شگفتی ساز خواهد بود.

مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست، تمدن، معنویت و جنبش اجتماعی را از سرمایه های اصلی مردم ایران دانست و عنوان کرد: باید از این توان استفاده خوبی در راستای تحقق اهداف محیط زیستی داشت زیرا هر جا حضور مردم ضرورت داشته، حماسه ها رقم خورده و برای نمونه می توان از حماسه ۸ سال دفاع مقدس و حضور پرشور مردم در انتخابات یاد کرد.

وی با بیان اینکه رویکرد و سیاست سازمان حفاظت محیط زیست، همراهی با سازمان های مردم نهاد است، اضافه کرد: دیدگاه های تنگ نظرانه در این خصوص، همراهی سمن ها را از ما می گیرد و در این صورت در این قطار در ایستگاه آخر فقط خودمان می مانیم، لذا باید بیش از پیش با اقشار مردم، همراهی توام با ارزش مداری و احترام به ایده های آنان داشته باشیم.

شرایط مناسبی در خصوص جلب مشارکت و توجه عمومی به مقوله محیط زیست ایجاد شد

وی بیان کرد: با ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست از سوی مقام معظم رهبری به سران سه قوه و رویکرد زیست محیطی دولت تدبیر و امید، شرایط مناسبی در خصوص جلب مشارکت و توجه عمومی به مقوله محیط زیست ایجاد شد که باید تا فرصت مهیا است، محیط زیست را به جایگاه اصلی خود برسانیم و قدردان این نعمت باشیم.

وی با بیان اینکه بزرگ منشی، لطافت طبع و همدلی مردم استان همدان زبانزد است، از کارکنان حفاظت محیط زیست استان همدان خواست در زمینه ارتقای محیط زیست، اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی و اداری و همدلی و هم افزایی قدم بردارند.

جزینی زاده حراست را به عنوان خانه دوم کارکنان در ایجاد امنیت روحی، روانی و شغلی آنان دانست و صیانت از منابع مادی و معنوی سازمان با رویکرد پیشگیرانه را از وظایف این اداره کل عنوان کرد.

وی در پایان سخنانش برخورد جدی با همه عوامل و گلوگاه های فساد را از اولویت های کاری حراست دانست و گفت: محور کار ما در حراست، قانون، شرع و اخلاق است و نمی گذاریم حقی از کسی زایل شود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه