آخرین اخبار

23. دى 1395 - 1:54   |   کد مطلب: 19820
رئیس پلیس راهور استان همدان گفت: امسال ۷ هزار و ۴۹۱ دستگاه خودرو در استان همدان اسقاط و از رده خارج شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ علی فکری ظهر چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران به وضعیت حوادث ترافیکی درون شهری استان همدان طی ۹ ماه امسال اشاره کرد و اظهار داشت: امسال تصادفات فوتی در معابر شهری استان همدان چهار درصد کاهش داشته و ۶۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات فوتی مربوطه به شهر همدان با ۴۰ مورد بوده است، افزود: بیشترین تصادفات فوتی متوجه عابران پیاده بوده به طوری که امسال ۳۹ عابر پیاده و ۱۶ راکب موتورسیکلت بر اساس حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده اند.

رئیس پلیس راهور استان همدان با تأکید بر اینکه شهرداری باید ایمن‌سازی معابر را انجام دهد، گفت: در مهندسی ترافیک باید در کنار افزایش سرعت، ایمنی حرکت نیز رعایت شود.

۲۲ هزار دستگاه موتورسیکلت توقیف و تحویل پارکینگ‌ها شده است

وی با اشاره به اجرای طرح برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف عنوان کرد: امسال ۲۲ هزار دستگاه موتورسیکلت در استان همدان توقیف و تحویل پارکینگ‌ها شده است.

فکری بابیان اینکه امسال ۱۶ نفر از راکبان موتورسیکلت در استان همدان جان خود را از دست داده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ نفر فوتی کاهش داشته است، از کاهش ۲۹ درصدی فوت رانندگان در معابر شهری خبر داد و گفت: امسال ۲ هزار و ۶۲۱ نفر بر اثر حوادث رانندگی درون شهری استان همدان مجروح شده اند که از این تعداد ۸۹۷ نفر عابران پیاده هستند.

وی با بیان اینکه بستن کمربند ایمنی در کاهش آمار فوتی راننندگان مؤثر بوده است، افزود: ۳۱۶ سرنشین خودرو، ۱۸۹ راننده خودرو و ۲۶۱ ترک‌نشین موتورسیکلت در سوانح رانندگی مجروح شده اند.

فکری با بیان اینکه عدم توجه به جلو با یک‌هزار و ۱۰۲ مورد بیشترین عامل تصادفات در معابر شهری استان همدان است، عنوان کرد: عامل ۶۵۵ فقره از تصادفات رانندگی در استان همدان عدم رعایت حق تقدم عبور، ۱۱۱ فقره انحراف به چپ یا راست و ۱۰۷ فقره حرکت با دنده عقب بوده است.

وی با اشاره به فراوانی تصادفات براساس نوع وسایل نقلیه بیان کرد: براساس بررسی ها یک هزار و ۹۳۴ مورد خودرو سواری، ۴۵۲ فقره موتورسیکلت، ۲۰۴ فقره وانت بار، ۲۱ فقره اتوبوس و ۱۱ مورد مینی‌بوس در وقوع تصادفات مقصر بودند.

بیشترین تصادفات منجر به فوت در رینگ سوم شهر همدان رخ داده است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه بیشترین تصادفات منجر به فوت در رینگ سوم شهر همدان رخ داده است، عنوان کرد: در تصادفات فوتی ۷۵ درصد آقایان و ۲۵ درصد خانم‌ها و در تصادفات جرحی ۷۶ درصد آقایان و ۲۴ درصد خانم‌ها سهم داشتند.

وی با بیان اینکه ۷۹ درصد تصادفات درون شهری استان همدان در شرایط هوایی مناسب رخ داده است، افزود: ۷۴ درصد تصادقات در ساعات روز و ۲۶ درصد شب به وقوع پیوسته است.

فکری عنوان کرد: سهم رانندگان با گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال با ۳۴ درصد در تصادفات رانندگی درون شهری، هشدار دهنده است چرا که گروه جوان و فعال جامعه را شامل می‌شود.

وی گفت: امسال ۷۵ هزار نفر از دانش‌آموزان در بحث فرهنگ ترافیک آموزش و ۴۵۰۰ نفر نیز در پارک ترافیک آموزش راهنمایی و رانندگی را به صورت عملی دریافت کردند.

رئیس پلیس راهور استان همدان از صدور ۸۵ هزار و ۳۶۹ جلد گواهینامه در استان همدان خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد گواهینامه ۳۱ هزار و ۱۸۱ جلد صدور اولیه، ۴۸ هزار و ۷۳۵ جلد تعویضی، ۵ هزار و ۱۱۳ جلد المثنی بوده و ۳۴۰ مورد نیز گواهینامه ماشین‌های کشاورزی صادر شده است.

وی از انجام بازدید فنی از ۵۵ هزار دستگاه وسیله نقلیه خبر داد و افزود: امسال ۷۰۰۰ دستگاه موتور و ۷ هزار و ۷۹۹ دستگاه خودرو با شماره‌گذاری پلاک جدید به معابر شهری استان همدان افزوده شد.

وی با بیان اینکه امسال ۷ هزار و ۴۹۱ دستگاه خودرو در استان همدان اسقاط و از رده خارج شدند، بیان کرد: یک هزار و ۳۶۲ دستگاه خودرو نیز به دلیل تخلفات برای اعمال قانون معرفی شدند

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه