آخرین اخبار

10. بهمن 1395 - 2:29   |   کد مطلب: 20131
رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی همدان مطرح كرد
كاهش محسوس دماي هواي همدان از دوشنبه هفته جاري
رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با بيان اينكه از صبح دوشنبه دماي هوا به طور محسوسي كاهش خواهد يافت،‌ گفت: پيش‌بيني شده حداقل دماي صبح دوشنبه در تمام نقاط استان به 10 تا 15 درجه سانتيگراد زير صفر برسد.

به گزارش بهارانه، نادر پیرتاج امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته بارش‌های خوبی از استان گزارش شده است،‌ اظهار کرد: شهرستان تویسرکان با حدود 50 سانتیمتر بارش برف، رکورددار بارش‌ها بوده است.

وی میانگین بارش‌ها در همدان را 20 سانتیمتر دانست و گفت: از بعد از ظهر امروز با گذر موج بارشی دیگری، شاهد بارش برف و وزش باد تا بعد از ظهر فردا هستیم.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان همدان بیان کرد: سامانه بارشی فعال از اواخر فردا یکشنبه به تدریج از استان خارج خواهد شد که به دنبال خروج این سامانه از صبح دوشنبه دمای هوا به طور محسوسی کاهش خواهد یافت.

وی یادآور شد: پیش‌بینی شده است حداقل دما صبح دوشنبه در تمام نقاط استان به 10 تا 15 درجه سانتیگراد زیر صفر نیز برسد.

پیرتاج افزایش نسبی و تدریجی دمای هوا از روز سه‌شنبه جاری را برشمرد و تصریح کرد: سه شنبه بعد از ظهر نیز موج ضعیفی وارد خواهد شد که بارندگی ضعیفی را به دنبال دارد و سپس تا پایان هفته هوا پایدار خواهد بود.

وی با بیان اینکه طی امشب و فردا کماکان در برخی جاده‌های ارتباطی استان و گردنه‌ها یخبندان را شاهد خواهیم بود، ادامه داد: لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی و بارش برف نیز در این بازه زمانی ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی همدان سردترین نقطه استان را در 24 ساعت گذشته شهرستان فامنین با دمای 5 درجه سانتیگراد زیر صفر دانست و اظهار کرد: صبح امروز دمای هوای همدان 4 درجه سانتیگراد زیر صفر ثبت شد که امشب به 7 درجه سانتیگراد زیر صفر خواهد رسید.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه