آخرین اخبار

18. بهمن 1395 - 15:28   |   کد مطلب: 20288
استاندار همدان با بیان اینکه دولت و نظام به مقوله علمی و دانشگاهی توجه ویژه دارند، گفت: تولید ثروت باید با فکر باشد تا ماندگار شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت ظهر دوشنبه در دانشگاه پیام نور ملایر با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی، نظامی است که فرهنگ و آزادی و استقلال وحفظ دین و دفاع جانانه از کشور را به مردم ایران هدیه داد، گفت: نباید فراموش کنیم که در زمینه های علمی باور نداشتیم که می توانیم پا به پای دنیا قدم برداریم.

وی با تاکید بر اینکه در انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت درمقابل تحریم ها، وحدت و همدلی مردم و حرف شنوی از ولی امر، ایران را پیروز کرد، گفت: اکنون بیشترین نیاز را به وحدت داریم.

استاندار همدان با بیان اینکه برجام به پشتیبانی مردم صورت گرفت و مذاکره کنندگان، نماینده نظام و پرچم ایران بودند و توانستند نتیجه خوبی بگیرند و از حق ایران دفاع کنند، گفت: دشمنان حال می خواهند با خدعه و نیرنگ قسمتهایی از توافق را اجرایی نکنند که شدنی نیست چراکه دنیا و اروپا دیگر با آمریکا نیست.

وی تاکید کرد: این توفیقات اگرچه توسط این دولت صورت گرفت اما متعلق به نظام است و اگر رشادت‌های شهدای ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس نبود، آنها به پای میز مذاکره نمی آمدند.

استاندار همدان با بیان اینکه دشمنان علاقه دارند حصن حصین امنیت ایران را دچار خدشه کنند اما نمی توانند، گفت: حالا که آنها نمی توانند چرا ما قدر خود را ندانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ملایر را به عنوان جغرافیا و سرزمینی معنوی و فرهنگی می شناسم، گفت: ۱۱ واحد دانشگاهی با حدود ۱۸ هزار دانشجو در ملایر فعال است و باید سطح علمی در ملایر ارتقا پیدا کند.

نیکبخت با بیان اینکه دولت و نظام به مقوله علمی و دانشگاهی توجه ویژه دارند بطوریکه تعداد دانشجویان ایران امروز ۲۵ برابر ابتدای انقلاب شده است، گفت: اقتصاد مبارک و سرمایه مبارک همان سرمایه انسانی و اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه تولید ثروت باید با فکر باشد تا ماندگار شود، گفت: دانشگاه ها ارتقا پیدا کرده اند اما باید توجه داشته باشیم که رشته دانشجو، مورد نیاز کشور باشد.

گفتنی است؛ ساختمان چمران و سالن اجتماعات شهید مدافع حرم، ابراهیم خانی دانشگاه پیام نور ملایر با حضور استاندار و پدر شهیدابراهیم خانی افتتاح شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه