آخرین اخبار

9. اسفند 1395 - 17:13   |   کد مطلب: 20657
مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان با بیان اینکه غربالگری تنبلی چشم ۳۰ هزار کودک همدانی انجام شد که پیش بینی می شود به ۶۰ هزار کودک برسد.

به گزارش بهارانه، حمیدرضا الوند، مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان به خبرنگار شبستان گفت: طرح غربالگری تنبلی چشم از اول آبان ماه تا بهمن ماه امسال آغاز شده بود که 30 هزار کودک به پایگاه های این طرح مراجعه کردند.

 

وی با بیان اینکه در طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال مراجعه کردند، افزود: خانواده ها باید کودکان خود را به لحاظ شناسایی و درمان اختلال بینایی به پایگاه های سنجش بینایی سازمان بهزیستی ارجاع دهند.

 

وی تصریح کرد: طرح غربالگری بینایی با مبلغ  دو هزار تومان در شهر ها و یک هزار تومان در روستاها انجام می شود و در زمانی که نیاز به عمل جرتحی چشم داشته باشند با کمترین هزینه انجام می شود.

 

الوند خاطرنشان کرد: تنبلی چشم به علت ظاهر سالم چشم قابل تشخیص نیست و به همین جهت باید کودکان از این نظر معاینه شوند ؛ بنابراین سازمان بهزیستی اجرای طرح تنبلی چشم را در دستور کار خود قرار داده است؛ چرا که اگر کودکان زمان طلایی غربالگری را از دست بدهند، دیگر نمی توان اختلالات بینایی اعم از کم بینایی و یا نابینایی را درمان کرد.

 

مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان ابراز کرد: در سال گذشته 52 هزار نفر به پایگاه سنجش بینایی مراجعه کردند که امسال پیش بینی می شود این میزان به 60 هزار نفر برسد.

 

وی با بیان اینکه پایگاه های سنجش بینایی در طول سال فعال می باشند، گفت: اجرای این طرح با هدف پیشگیری، کشف و مداخله به هنگام اختلالات بینایی در گروه هدف انجام می شود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر