آخرین اخبار

20. اسفند 1395 - 11:20   |   کد مطلب: 20839
یادواره 12 شهید فرهنگی شهرستان بهار در فرهنگسرای آیت‌الله بهاری برگزار شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از نافع، به نقل از فارس عصر امروز یادواره 12 شهید فرهنگی شهرستان بهار در فرهنگسرای آیت‌الله بهاری برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار در این یادواره گفت: از بین شهدای گرانقدر ایران اسلامی حدود 41 هزار نفر از مجموعه آموزش و پرورش، بودند که این افتخاری برای جامعه فرهنگیان است.

یوسف سعیدی با بیان اینکه برگزاری مراسم یادواره شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام می‌شود، گفت: انتقال آرمان‌های والای انقلاب اسلامی به نسل چهارم انقلاب وظیفه و ضرورتی انکارناپذیر است.

وی افزود: شهدا با تأسی از امام حسین(ع) درس فداکاری، ازخودگذشتگی و صداقت را به همگان آموختند و در راه دفاع از اهداف مقدس اسلام جانفشانی کرده و حماسه آفریدند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار با تاکید بر پاسداری از ارزش‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در همه زمینه‌ها، افزود: امیدواریم با عمل به دستورات و احکام الهی و منویات مقام معظم رهبری، الگویی برای نسل آینده باشیم.

در ادامه امام جمعه بهار گفت: در برخی سخنرانی‌ها توجه به آیات و روایات مغفول مانده است که باید این مساله که از قرآن بهره بگیریم، مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص مقام شهدا گفت: شهدا در بازار الهی با خداوند معامله کردند و رستگار شدند.

معاون امور هماهنگی و توسعه منابع استانداری همدان نیز گفت: جامعه‌ای در تاریخ ماندگار خواهد بود که برای آیندگان سرمایه‌ها، اندوخته‌ها و دستمایه های معنوی داشته باشد، در غیر این صورت نامی از آن نخواهد ماند و در تاریخ و جامعه تاثیری نخواهد داشت.

رضا قیاسی با بیان اینکه ما در دفاع مقدس، سرمایه‌های بزرگی کسب کردیم که برای ادامه راه به آنها نیازمندیم، اظهار کرد: باید این ارزش‌ها و سرمایه‌ها ارج نهاده شوند.

وی افزود: پیش از انقلاب از هویت دینی و اسلامی ما چیزی باقی نمانده بود و ایران دچار بحران هویت شده بود ولی امروز هر تصمیمی که ابرقدرت‌ها می‌گیرند به موضع گیری ایران اسلامی نیز توجه دارند و این مهم با ایثار و مردانگی شهدای گرانقدر ایران اسلامی محقق شده است.

معاون امور هماهنگی و توسعه منابع استانداری همدان اضافه کرد: امروز از زیر بار ظلم و ستم رهایی یافته و هویت ایرانی اسلامی خود را بازیافتیم و می‌توانیم با عزت و اقتدار در همه عرصه‌ها با جهانیان به گفت‌وگو بنشینیم زیرا دست‌ ما از نگاه‌های درست و آرمانگرایانه و اسلام ناب محمدی برای سعادت کل بشریت پر است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه