پربیننده ها

آخرین اخبار

22. اسفند 1395 - 1:49   |   کد مطلب: 20869
فرمانده ی انتظامی استان اجازه نمی دهد هیچ فردی از مواد محترقه و منفجره در بازار و سطح شهر استفاده کند و در روز چهارشنبه آخر سال محدودیت شدید در بخش هایی از شهر اعمال می شود | میزان کشفیات کالای قاچاق در استان همدان 23 درصد افزایش داشته است و همچنین 144 باند قاچاق کالا در استان متلاشی شدند.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ فرمانده انتظامی استان همدان گفت: مبارزه با قاچاق و توزیع مواد منفجره و محترقه از یک ماه پیش در استان آغاز شد و در این مدت بیش از 6 میلیون مواد محترقه و منفجره از قاچاقچیان و توزیع کنندگان کشف شد.

سردار مهدیان نسب در نشست مطبوعاتی امروز اظهار داشت: فرماندهی انتظامی استان اجازه نمی دهد هیچ فردی از مواد محترقه و منفجره در بازار و سطح شهر استفاده کند و در روز چهارشنبه آخر سال محدودیت شدید در بخش هایی از شهر اعمال می شود و نداشتن کلاه ایمنی و چند ترکه سوار شدن از جمله تخلفاتی است که موجب توقیف موتورسیکلت ها می شود.

مهدیان نسب تاکید کرد: در روز چهارشنبه آخر هرشخصی که خودرو یا موتورسیکلت حامل مواد محترقه داشته باشد و مزاحمتی برای مردم ایجاد کند توقیف می شود و تا 14 فروردین ماه در فرماندهی انتظامی همدان می ماند.

سردار مهدیان نسب از معتمدان محلات، شوراهای اسلامی، ریش سفیدان محل و همه شهروندان خواست: با تاسی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اجازه ندهد سودجویان و سوداگران، سال نو را در کام مردم تلخ کنند و به فرزندانشان اجازه ندهند در چهارشنبه آخر سال از کوچه و محله خود دور شوند.
 

 

وی بیان کرد: محدودیت های انتظامی تعطیلات نوروز و چهارشنبه اخر سال از طریق رسانه ها به مردم اطلاع رسانی می شود و اسباب کشی و جابجایی منازل بدون هماهنگی کلانتری محل در ایام تعطیلات نوروز ممنوع است.

سردار حاجی‌محمد مهدیان‌نسب با اشاره به عملکرد 11 ماهه امسال اظهار داشت: در این مدت بیش از پنج تن انواع مخدر کشف و ضبط شده است که این میزان کشفیات مواد مخدر سنتی و صنعتی در استان نوعی رکوردشکنی است.

وی با بیان اینکه میزان کشفیات مواد مخدر در استان همدان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است، افزود: 78 باند و شبکه توزیع کننده مواد مخدر در استان منهدم شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان از افزایش 18 درصدی جمع‌آوری خرده فروشان و معتادان خبر داد و گفت: 963 طرح عملیات پاکسازی و کنترل محورهای مواصلاتی در استان همدان اجرا شده است و همچنین 10 هزار و 852 نفر قاچاقچی، توزیع کننده و خرده فروش مواد مخدر در استان دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه دو هزار و 28 نفر معتاد متجاهر در استان به ماده 15 و 16 معرفی شدند، عنوان کرد: 11 ماهه امسال 42 دستگاه موتورسیکلت توزیع کننده مواد مخدر در استان توقیف شده است.
 

 

مهدیان‌نسب با اشاره به برقراری تماس 486 هزار نفر با مرکز فوریت‌های پلیسی استان همدان بیان کرد: 261 هزار و 635 مورد از تماس‌ها معادل 54 درصد عملیاتی شده و 46 درصد به میزان 224 هزار تماس به راهنمایی و مشاوره منجر شده است.

وی افزود: در آینده مرکز فوریت‌های پلیسی متمرکز خواهد شد و تمام مأموریت‌ها توسط اپراتور مرکزی انجام و ابلاغ می‌شود و دیگر شهرستان‌ها مرکز فوریت پلیسی 110 ندارند.

وی ادامه داد: 56 ایستگاه پلیس در استان همدان راه اندازی شده تا دسترسی مردم به نیروی انتظامی بیشتر باشد و در 11 ماه گذشته 487 هزار نفر با نیروی انتظامی تماس گرفتند و مطالبات خود را اعلام کردند که بیش از 50 درصد مطالبات مردم عملیاتی شده است.

مهدیان‌نسب با اشاره به فعالیت پلیس فتا در استان همدان بیان کرد: 11 ماهه امسال 12 هزار و 62 سایت مجرمانه در استان شناسایی شده است و 216 پرونده قضایی تشکیل و 175 نفر مجرم اینترنتی دستگیر کردیم که میزان دستگیری‌ها نسبت به سال گذشته 106 درصد افزایش و کشف جرائم در فضای مجازی 98 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه پرونده معوق در حوزه فضای مجازی نداریم، تأکید کرد: مزاحمت اینترنتی و برداشت غیرمجاز و تهدید و اخاذی بیشترین جرائم در فضای مجازی را شامل می‌شود.
 

وی تصریح کرد: قرارگاه مقابله با قاچاق کالا و ارز در استان همدان راه‌اندازی و 187 عملیات پلیسی در این زمینه اجرا شده است که منجر به کشف 134 میلیارد تومان کالای قاچاق شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان افزود: میزان کشفیات کالای قاچاق در استان همدان 23 درصد افزایش داشته است و همچنین 144 باند قاچاق کالا در استان متلاشی شدند.

وی با اشاره به اینکه میزان وقوع سرقت مسلحانه از بانک 200 درصد و جرائم تجاوز به عنف 34 درصد کاهش یافته است، گفت: 94 درصد از جرائم قتل در استان همدان کشف شده است و مابقی پرونده‌ها نیز نیاز به بررسی بیشتر دارد.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به وضعیت حوادث ترافیکی در 11 ماهه امسال اظهار داشت: میزان تلفات جاده‌ای در استان همدان 9 درصد کاهش و میزان متوفیان تصادفات درون شهری سه درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی بیان کرد: 11 ماهه امسال 346 نفر در جاده‌های استان همدان بر اثر حوادث ترافیکی و رانندگی فوت شدند که تعداد متوفیان سال گذشته 380 نفر بوده است.
 

مهدیان‌نسب افزود: امسال 34 هزار و 680 دستگاه موتورسیکلت و 17 هزار و 106 دستگاه خودرو مزاحم و متخلف در استان همدان توقیف و روانه پارکینگ شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به وضعیت حوادث ترافیکی در 11 ماهه امسال اظهار داشت: میزان تلفات جاده‌ای در استان همدان 9 درصد کاهش و میزان متوفیان تصادفات درون شهری سه درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی بیان کرد: 11 ماهه امسال 346 نفر در جاده‌های استان همدان بر اثر حوادث ترافیکی و رانندگی فوت شدند که تعداد متوفیان سال گذشته 380 نفر بوده است.

مهدیان‌نسب گفت: امسال 34 هزار و 680 دستگاه موتورسیکلت و 17 هزار و 106 دستگاه خودرو مزاحم و متخلف در استان همدان توقیف و روانه پارکینگ شده است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه