آخرین اخبار

22. اسفند 1395 - 23:28   |   کد مطلب: 20884
در جمع بندی روز پنجشنبه 19/12/95 در محل سفارت هلند که با حضور اعضای کانون تولید کنندگان سیب زمینی بذری , انجمن ملی ایران و مدیر عامل شرکت تعاونی سیب زمینی کاران شهرستان بهار ومتخصصین هلندی تشکیل گردید

به گزارش بهارانه، در جمع بندی روز پنجشنبه 19/12/95 در محل سفارت هلند که با حضور اعضای کانون تولید کنندگانسیب زمینی بذری , انجمن ملی ایران و مدیر عامل شرکت تعاونی سیب زمینی کاران شهرستان بهار ومتخصصین هلندی تشکیل گردید مجددا با تاکید بر هدف « پیدا کردن فرصتهای همکاری ایران و هلند در بخش سیب زمینی بین سه بخش علمی، خصوصی و دولتی، جلسه آغاز گردید.

شناخت بازار های مختلف و اجرای برخی از راه حل ها در غالب ایده های کوتاه مدت و بلند مدت برپایهمحورهای ذکر شده در طول سفر؛ آب- ضایعات- فراوری بصورت جزئی و مستدل، نظرات حاضرین در جلسه مطرح گردید و برای تعیین متدولوژی تجربه شده در سایر کشورها و برای به حداقل رساندن ضایعات و کاهش مصرف آب (برای تولید یک کیلوگرم سیب زمینی) و افزایش کیفیت محصول و کمک به صنایع فراوری قرار شد پس از بازگشت هیئت هلندی به کشورشان مسائل را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و در صورت نهایی شدن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت طرح / طرح های پیشنهادی در 2-3 منطقه ، به صورت پایلوت به مرحله اجرا گذارده شود.

چه زیباست که آدمی حرف درست و مستندی برای گفتن و چیزهائی برای نشان دادن داشته باشد وزیباتر از آن نتایج تلاش و زحمت کشاورزان و دست اندرکاران تولید سیب زمینی توسط خود کشاورزان متخصص و دانای ایران زمین است.

در مسافرت اخیر مهمانان هلندی به همدان و اصفهان؛ دستاوردها و توانمندیها و کاستی همه بیان شد. در فرمانداری بهار، سازمان جهاد کشاورزی همدان و اصفهان، سردخانه های مدرن، بسته بندی های جدید، همه چیز دال به دانائی، کاردانی، شرافت و غرور بود. در صنایع فراوری گفته هاهمه از علم و فن لب ریز ...

مهمانان هلندی از این همه پیشرفت در صنعت سیب زمینی شگفت زده و دریافتند که کلی گوئی نمیکنیم، درد را میشناسیم و حتی درمان آنرا میدانیم. اما برای اطمینان و رسیدنبه کمک نیازمندیم.

به امید برداشتن گامهای محکم و نهایی ...

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه