آخرین اخبار

27. اسفند 1395 - 0:51   |   کد مطلب: 20964
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان همدان:
قیمت میوه شب عید در همدان هنوز مشخص نشده است/ وجود اختلاف قیمت
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان همدان با بيان اينكه قیمت میوه شب عید در همدان هنوز مشخص نشده است، گفت: مشکل این است که بين قيمت مصوب تهران و همدان اختلاف وجود دارد.

به گزارش بهارانه، مهدی نجفیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای توزیع میوه شب عید، اظهار کرد: موضوع تعیین زمان و قیمت میوه شب عید را تقدیم استاندار کردیم تا تصمیم‌گیری شود.

وی با بیان اینکه زمان توزیع میوه شب عید از بعد از ظهر روز 26 اسفند ماه تعیین شده بود، ادامه داد: هنوز بر روی قیمت توزیع میوه عید توافق نشده است.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان همدان قیمت میوه شب عید به خصوص پرتقال را مشکلی اصلی دانست وافزود: مشکل قیمت این است که تهران یک قیمت را مصوب کرده و استان همدان قیمتی دیگر را؛ که این دو قیمت مقداری متفاوت است.

وی با تاکید بر اینکه باید مشخص شود قیمت میوه شب عید براساس قیمت مصوب وزارتخانه یا براساس قیمت مصوب استان باشد، بیان کرد: قیمت مورد نظر استان برای پرتقال 4 هزار و 500 تومان و قیمت مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی 3 هزار و 200 تومان است.

نجفیان با بیان اینکه با توجه به شرایط بازار قیمت 4 هزار و 500 تومان برای پرتقال مناسب است، ادامه داد: اگر قیمت پرتقال کمتر از 4 هزار و 500 تومان باشد تقاضا زیاد خواهد شد و مشکل ایجاد می شود در حالی که وظیفه ما تنظیم بازار است.

وی با اشاره به اینکه برای عرضه میوه با اختلاف قیمت وزارت کشاورزی و استان باید میوه ذخیره شده بسیار زیاد باشد، تصریح کرد: پرتقال خریداری شده هنوز در راه استان است اما سه برابر سهمیه سال گذشته پرتقال برای استان خریداری شده است.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان همدان با تاکید بر اینکه میوه شب عید کم تهیه نشده اما با توجه با اختلاف قیمت آن با قیمت بازار نگران کمبود هستیم، بیان کرد: سال گذشته پرتقال به قیمت 2 هزار تومان و سیب به قیمت هزار و 700 تومان عرضه شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه