پربیننده ها

آخرین اخبار

28. اسفند 1395 - 0:16   |   کد مطلب: 20976
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان:
سرقت تجهیزات برق در همدان ۸۸.۵ درصد کاهش یافت
سرقت سیم و تجهیزات از شبکه‌های برق و سرقت انرژی الکتریکی با وصل برق غیرمجاز دو چالش اصلی است که امروز با آن مواجه هستیم | استفاده از موانع فیزیکی مناسب و ایمن‌سازی محل‌های نگهداری تجهیزات برقی، استفاده از قفل‌های هوشمند در پست‌های اتوماسیون شبکه برق، نصب سیستم‌های هشدار دهنده و خرید دستگاههای هشدار دهنده قطع برق جز برنامه های شرکت برق است.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از کاهش ۸۸.۵ درصدی سرقت تجهیزات برق در همدان خبر داد و گفت: امسال تعداد دفعات سرقت از تجهیزات و شبکه‌های توزیع برق ۲۰۴ مورد بوده است.

حاجی‌رضا تیموری در نشست مشترک با فرماندهان نیروی انتظامی شهرستان همدان اظهار داشت: تبادل تجربیات بین دو مجموعه برق و نیروی انتظامی در بحث پیشگیری از سرقت تجهیزات بسیار مؤثر است.

وی عنوان کرد: سرقت سیم و تجهیزات از شبکه‌های برق و سرقت انرژی الکتریکی با وصل برق غیرمجاز دو چالش اصلی است که امروز با آن مواجه هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: با اقدامات انجام شده برای مقابله با سرقت تجهیزات و انرژی در استان تعداد دفعات سرقت از تجهیزات و شبکه های توزیع برق از ۱۸۰۰ مورد در سال ۹۱ به ۲۰۴ مورد در سال جاری رسیده است.

وی با اشاره به تهدیدات سرقت از تجهیزات و شبکه‌های توزیع برق عنوان کرد: این امر موجب ایجاد نارضایتی در بین مشترکین برق که بر اثر سرقت سیم‌ها دچار خاموشی شده و سلب اعتماد از دستگاه‌های دولتی و امنیتی بر اثر خاموشی مکرر برق می‌شود.

تیموری عنوان کرد: عدم توانایی شرکت توزیع برق از نظر توان مالی و نیروی انسانی برای مرمت و بازسازی و راه‌اندازی شبکه برق سرقت شده در ابعاد وسیع‌تر و تعمیم به نقاط بیشتر و مصرف توان بخشی از نیروی انسانی برای جایگزینی اموال مسروقه و هدر رفتن انرژی توزیع نشده از دیگر مشکلاتی است که سرقت تجهیزات و شبکه‌ها به دنبال دارد.

* جمع‌آوری ۵۶۳ میلیون تومان تجهیزات مازاد برقی در همدان
وی با اشاره به اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان برای کاهش سرقت‌ها اضافه کرد: استفاده از کابل خودنگهدار و فاصله‌دار در احداث شبکه‌های جدید و تعویض شبکه‌های سیمی از جمله این اقدامات بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اظهار داشت: بستن سیم‌های شبکه فشار ضعیف به یکدیگر از طریق قطعات عایق (اسپیسر)، جوشکاری پایه ترانسفورماتورها، تغییر شبکه‌ها از شرایط هوایی به زمینی، ایمن‌سازی درب پست‌ها و شالترها و جایگزینی تیرهای سیمانی بدون پله با تیرهای پله دار در پروژه های جدید و استفاده از تیرهای گرد بدون پله برای جلوگیری از سرقت‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به استفاده از ابزارها و تجهیزات فنی و حفاظتی عنوان کرد: شناسایی و جمع‌آوری انشعابات راکد توسط شرکت برق و جمع‌آوری شبکه‌های مسی و ترانسفورماتورهای بلااستفاده و مازاد روستاهای خالی از سکنه و نواحی صنعتی به مبلغ ۵۶۳ میلیون تومان و فروش سیم‌های اسقاط فقط به سازندگان سیم مسی در مزایده ها از دیگر اقدامات بوده است.

تیموری اظهار داشت: به کارگیری کارشناسان حقوقی، ایجاد گشت مشترک با نیروی انتظامی، تشویق همکاران و سایر افراد در دستگیری و مبارزه با سرقت تجهیزات و انرژی و ایجاد بانک اطلاعات سارقین تجهیزات برقی نیز انجام شده است.

وی با اشاره به هرس درختان برای جلوگیری از دسترسی سارقین به کابل ها و سیم‌های معابر شهری توسط شهرداری گفت: همچنین از فعالیت‌های دیگر می‌توان به تعامل با ائمه جمعه و طرح موضوع پیشگیری و مقابله با سرقت از تریبون نماز جمعه، اطلاع رسانی از طریق رسانه‌ها برای آگاهی مردم و متعهد کردن متقاضیان در حال عقد قرارداد و واگذاری انشعاب و فروش انرژی مبنی بر نگهداری از تاسیسات در قبال سرقت اشاره کرد.

*تشکیل شعبه ویژه در دادسراها برای رسیدگی به جرایم سارقان تجهیزات برقی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه شعبه ویژه در دادسراها به منظور رسیدگی به جرایم سارقین تجهیزات برقی، تشدید و تسریع در صدور احکام اختصاص یافته است، ابراز داشت: تعامل با نیروی انتظامی  و نیروی قضایی، استفاده از ظرفیت پایگاه‌های مقاومت بسیج و شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز در مقابله با سرقت تجهیزات مؤثر بوده است.

وی با اشاره به انجام سرویس دهی شبکه فشار ضعیف به روش P.M عنوان کرد: استفاده از موانع فیزیکی مناسب و ایمن‌سازی محل‌های نگهداری تجهیزات برقی، استفاده از قفل‌های هوشمند در پست‌های اتوماسیون شبکه برق، نصب سیستم‌های هشدار دهنده و خرید دستگاههای هشدار دهنده قطع برق برای ترانسفورماتورها نیز جزو برنامه‌های این شرکت است.

تیموری خواستار کنترل شناسایی و دستگیری سارقین ومال‌خرها، کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌ها در رابطه با بارکش‌های حمل ضایعات و برخورد قانونی با کسانی که بدون پروانه و مجوز قانونی دارای کارگاه ذوب فلزات رنگی هستند، شد.

وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه متاسفانه بهای انرژی توسط مشترکین به سختی پرداخت می شود، افزود: مشترکین برق استان ۹۵ میلیارد تومان بدهی به شرکت دارند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه