آخرین اخبار

30. اسفند 1395 - 7:24   |   کد مطلب: 20998
نمایش «ورود هرگونه تیر و ترکش ممنوع» کاری از گروه نمایشی « آکسایا» همدان به بیست و پنجمین دوره جشنواره سراسری سوره راه یافت.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، نمایش « ورود هرگونه تیر و ترکش ممنوع» کاری از گروه نمایشی « آکسایا» همدان به بیست و پنجمین دوره جشنواره سراسری سوره راه یافت.

سرپرست گروه نمایشی«آکسایا» همدان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: نمایش « ورود هرگونه تیر و ترکش ممنوع» کاری از گروه نمایشی«آکسایا»  همدان به جشنواره سوره راه یافت.

سید مهرداد کاووسی حسینی گفت:  فراخوان بیست و پنجمین دوره جشنواره سراسری تئاتر سوره در بهمن ماه با دعوت از همه هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر نمایش منتشر شد که گروه ما نیز در این جشنواره شرکت کرد.

وی با بیان اینکه کارهای ارسالی به این جشنواره در قالب موضوعات آزاد بوده و نباید توسط همان گروه در جشنواره های سراسری و یا بین‌المللی شرکت کرده باشند، افزود: در نهایت و پس از بررسی و بازخوانی 725 متن ارسالی به دبیرخانه‌ این جشنواره‌ ، 76 متن در بخش صحنه‌ای و 44 متن و طرح در بخش تئاتر خیابانی، برای بازبینی مورد تایید قرار گرفتند که متن نمایش « ورود هرگونه تیر و ترکش ممنوع» ما نیز در بخش خیابانی انتخاب شد.

سرپرست گروه نمایشی«آکسایا» همدان با اشاره به اینکه این کار در جشنواره تئاتر خیابانی دهلران ایلام نیز حضور موفقی داشت؛ افزود: کار انتخاب متون را در این بخش از جشنواره ایوب آقاخانی، شهرام احمدزاده و سیدحسین فدایی‌حسین به عنوان اعضای هیأت بازخوانی و ارزشیابی برعهده داشتند که بازبینی آثار متقاضیان طبق زمان‌بندی مشخص و از پیش اعلام شده در نیمه‌ اول اردیبهشت‌ماه 96 انجام می‌شود.

وی ضمن معرفی سایر اعضای گروه خود افزود: در این کار میلاد سلوکی، احسان ازاوجو، سعید متعبد و عاطفه امیدی حضور دارند که موسیقی و طراحی فضا خیابانی آن برعهده خودم، طراحی لباس با فریده کرمی‌مراد و ساخت دکور نیز توسط سید مرتضی کاوسی حسینی انجام گرفته است.

کاووسی حسینی تصریح کرد: بیست و پنجمین جشنواره‌ سراسری تئاتر سوره تیرماه ‌1396 در تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه