آخرین اخبار

8. فروردين 1396 - 10:59   |   کد مطلب: 21095
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: با بارش های روزهای اخیر 51 درصد از ظرفیت سد اکباتان شهر همدان پر شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ مرتضی عزالدین با بیان اینکه در حال حاضر حجم آب در سد اکباتان به 17میلیون و 70 هزار متر مکعب رسیده است افزود: ظرفیت فعلی مخزن این سد 40 میلیون متر مکعب است و اکنون حجم ورود آب به دریاچه سد اکباتان سه هزار و 900 لیتر در ثانیه است.

 

وی اضافه کرد: سد سرابی تویسرکان نیز حدود 9 میلیون متر مکعب ظرفیت دارد که اکنون هفت میلیون و 21 هزار متر مکعب آب پشت این سد ذخیره شده است.

 

این مسئول با بیان اینکه سد کلان ملایر نیز با بارش های اخیر سرریز شده است ادامه داد: میانگین بارش های استان در سال آبی 95-96 از ابتدای مهر ماه سال گذشته تا پنجم فروردین ماه جاری به 234 میلیمتر رسیده است.

 

عزالدین اضافه کرد:بارش های سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 19 درصد کاهش و نسبت به میانگین بلند مدت چهار درصد افزایش داشته است.

 

وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان بارش مربوط به ایستگاه وراینه در محدود مطالعاتی نهاوند، به میزان 444 میلی متر و کمترین میزان بارش مربوط به ایستگاه خمیگان در محدود مطالعاتی رزن قهاوند، به میزان 152 میلی متر به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه