آخرین اخبار

11. فروردين 1396 - 13:18   |   کد مطلب: 21144
در دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر تیرنگ
«آش باران» همدان در ساری به نمایش درمی‌آید
در دوازدهمین دوره جشنواره سراسری «تیرنگ» که به میزبانی شهر ساری برگزار می‌شود، نمایش «آش باران» از همدان به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش بهارانه، خبرگزاری فارس از همدان، در چهاردهمین دوره جشنواره سراسری «تیرنگ» که به میزبانی شهر ساری برگزار می‌شود، نمایش «آش باران» از همدان به نمایش درخواهد آمد.

سرپرست گروه نمایشی «آکسایا» همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان گفت: این نمایش به نویسندگی و کارگردانی خودم است که پس از ارسال و تائید اولیه برای بازبینی نهایی و شرکت در این جشنواره از سوی هیأت داوران انتخاب شده است.

سید مهرداد کاوسی حسینی افزود: دوازدهمین دوره این جشنواره توسط حوزه هنری استان مازندران و با مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری در بهار امسال برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: جشنواره تیرنگ هر ساله با رویکرد و توجه ویژه به آیین‌های مذهبی و ایرانی برگزار می‌شود لذا نمایش «آش باران» هم برگرفته از یک سنت دیرینه در همدان است که در این آیین کهن که بیشتر در زمان خشکسالی و کاهش باران در همدان و روستاهای آن اجرا می‌شود، به منظور طلب باران و جلوگیری از خشک شدن محصولات کشاورزی، اهالی با تهیه و توزیع آشی مخصوص، آن را نذر باران می‌کنند.

سرپرست گروه نمایشی «آکسایا» همدان ضمن معرفی عوامل گروه خود در این جشنواره گفت: در این کار  میلاد سلوکی، امیرحسین فاطمی، احسان آزادجو  و خودم به‌عنوان بازیگر حضور داریم که طراحی دکور و موسیقی آن هم بر عهده بنده است.

وی که تاکنون دو کار دیگرش یعنی «شکلات خارجی» و «ورود تیر و ترکش ممنوع» برای شرکت در جشنواره تئاتر ماه سوره پذیرفته شده است، اظهار کرد: البته این جشنواره امسال در سه بخش  آیین‌های نمایشی (نمایش‌های محیطی، خیابانی)، اجراهای پژوهشی و نمایش صحنه‌ای (بخش ویژه) برگزار می‌شود که گروه ما نیز در بخش خیابانی آن حضور خواهد داشت.

انتهای پیام /

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه