آخرین اخبار

17. ارديبهشت 1396 - 11:04   |   کد مطلب: 21731
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان با بیان اینکه 15 درصد طلاق‌ها به دلیل نبودن الگوی زندگی است، گفت: 13 درصد طلاق‌ها به دلیل دخالت خانواده زوجین است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سعید گلستانی شامگاه شنبه در همایش بنیاد صیانت از خانواده در همدان با بیان اینکه یکی از آسیب‌های اجتماعی که امروز کیان خانواده‌ها را مورد تهدید قرار داده است، طلاق است، اظهار کرد: حدود یک‌میلیون و 200 هزار پرونده طلاق در کشور داشتیم و همین مسئله اهمیت بنیاد صیانت از خانواده را مشخص می‌کند.

وی با بیان اینکه هرگز زنان متقاضی طلاق را به گرفتن طلاق تشویق نمی‌کنیم، افزود: در شهر همدان در سال 94، 4 هزار و 500 طلاق و بیش از 18 هزار ازدواج ، در سال 93، سه هزار و 800 طلاق  و در سال 95 که بنیاد صیانت از خانواده راه افتاد و اقدامات پیشگیری انجام شد، 6 درصد طلاق را کاهش دادیم به طوری که به 4 هزار طلاق در سال 95، رسیده است.

معاون پیشگیری دادگستری استان همدان تصریح کرد: میزان طلاق در شهرستان اسدآباد چهار درصد، تویسرکان هشت درصد، فامنین 2.6 درصد، نهاوند هشت درصد، رزن پنج درصد کاهش و در شهرستان ملایر و کبودراهنگ هر کدام سه درصد افزایش داشت چون اقدامات انجام شده در مناطق دیگر در این شهرستان‌ها انجام نشده است.

وی با بیان اینکه طلاق پدیده اجتماعی بوده و به دلیل تغییر رفتارهای ما به وجود آمده است، ادامه داد: وقوع 32 درصد طلاق در شهرها به دلیل این است که زوجین مهارت ارتباطی را ندارند و ارتباطات بین فامیلی به جدال و جنگ و لشکرکشی بدل می‌شود.

گلستانی بیان کرد: نگاه ما به زندگی تغییر کرده و همین تغییر سبک زندگی 19 درصد طلاق‌ها را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه 15 درصد طلاق‌ها به دلیل نبودن الگوی زندگی است، خاطرنشان کرد: 13 درصد طلاق‌ها به دلیل دخالت خانواده زوجین است و بقیه آن رابطه خارج از عرف است.

معاون پیشگیری دادگستری استان همدان با اشاره به اینکه ما می‌توانیم طلاق را با همکاری همه مردم و اقدامات پیشگیرانه کاهش دهیم، گفت: ما می توانیم تمام مساجد شهر همدان را به پایگاه فرهنگی برای حل مسائل زوجین کنیم اما چون دقت و همت نمی‌کنیم، این امر ممکن نمی‌شود.

وی با بیان اینکه 60 درصد مجرمین حرفه‌ای بچه طلاق هستند، اظهار کرد: هر سال افزایش طلاق داشتیم اما در سال 95 با اقدامات انجام شده،  کاهش طلاق حاصل شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه