آخرین اخبار

4. خرداد 1396 - 14:02   |   کد مطلب: 22029
متصدیان كلیه مراكز پذیرایی اعم از درون شهری و بین راهی كه قصد ارائه خدمات در طول روز را دارند، می بایست مجوز لازم را از مبادی ذیربط اخذ نمایند. ضمناً اسامی و آدرس مراکز مذکور در مبادی ورودی و خروجی شهر و ایستگاه های فرهنگی عفاف و حجاب به مسافرین اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ فرماندهی انتظامی استان همدان ضمن تبریک ماه ضیافت الهی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه هم استانی های گرامی و توصیه به بهره گیری حداکثری از فیوضات ماه خودسازی و تزکیه نفس، برای رعایت آداب و شئون دینی و مذهبی ماه پر فیض رمضان مواردی را به شرح ذیل یادآوری، امید است با رعایت هر چه بیشتر این موارد توسط شهروندان شاهد تبلور فضای معنوی استان دارالمومنین همدان باشیم.

1-برابر ماده 638 قانون مجازات اسلامی؛ هرکس علناً در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرام (روزه خواری ) نماید به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد پس به منظور رعایت حرمت ماه مبارک رمضان و بهره برداری از حسنات و فیوضات آن از هر گونه تظاهر به روزه خواری جداً خودداری نمایید.

2-متصدیان كلیه مراكز پذیرایی اعم از درون شهری و بین راهی كه قصد ارائه خدمات در طول روز را دارند، می بایست مجوز لازم را از مبادی ذیربط اخذ نمایند. ضمناً اسامی و آدرس مراکز مذکور در مبادی ورودی و خروجی شهر و ایستگاه های فرهنگی عفاف و حجاب به مسافرین اطلاع رسانی خواهد شد.

3-واحد های پذیرایی مستقر در داخل مراكز اقامتی صرفاً مجاز به پذیرایی و ارائه خدمات به مراجعین خود با رعایت پوشش لازم می باشند.

4-واحد های صنفی مجاز به فعالیت، می بایست نسبت به استتار نمای خارجی مكان در حد متعارف اقدام و به شكلی عمل شود كه درون امکنه از بیرون قابل رویت نباشد.

5-متصدیان واحد های صنفی سوپر ماركت، خوارو بار فروش، قنادی و...از صرف هرگونه مواد غذایی در مكان صنفی ممانعت بعمل آورند بدیهی است در صورت وقوع یا گزارش هر گونه تخلف صنفی، اداره اماکن نیروی انتظامی استان بر اساس قانون ضمن پلمپ واحد مورد نظر متصدی مربوطه را به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.

6- از عموم شهروندان محترم تقاضا داریم ضمن همكاری با نیروی انتظامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را بلا فاصله از طریق شماره تلفن 110 به فوریت های پلیسی اعلام تا بر خورد لازم با متخلفین صورت پذیرد.

7- امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی و تکلیف همگانی است، انتظار می رود این امر از سوی شهروندان در این ماه به صورت ویژه رعایت گردد.

8- رعایت عفاف و حجاب اسلامی از سوی شهروندان یک تکلیف دینی و اسلامی و خواست عموم آحاد جامعه است پس پلیس با افراد هنجار شکن در این زمینه قاطعانه برخورد خواهد کرد.

فرماندهی انتظامی استان همدان ضمن هشدار به آن دسته از متخلفان واحدهای صنفی، در صورت تکرار تخلف انجام شده، با مدیر واحد صنفی متخلف برابر قوانین و مقررات برخورد و ضمن پیگرد قضائی، واحد صنفی نیز تعطیل و پلمپ خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه