آخرین اخبار

9. خرداد 1396 - 20:35   |   کد مطلب: 22118
با توجه به نتایج بدست آمده از دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛مردم روستای حسین آباد عاشوری نشان از نارضایتی عملکرد دولت و خواستار توجه به قشر محروم هست

به گزارش بهارانه، با نگاهی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در استان ها و شهرهای مختلف می توان فهمید که در برخی شهرها نشان از عدم رضایت مردم از عملکرد دولت را می دهند که استان همدان نیز جزء استانهایی است که تعداد آرای نارضایتی در آن بالاست.
در استان همدان 50.79 درصد به رئیسی رای داده و43.99 درصد به روحانی رای داده اند و همچنین در شهر بهار نیز شاهد این هستیم که درصد بالایی از آرا به سید ابراهیم رئیسی تعلق دارد که این میزان به 62.62 درصد میرسد که این میزان از درصد کل استان نیز بالاتر است و میزان آرای حسن روحانی32.38 درصد کل آراست.
و در این میان مردم  روستای حسین آباد عاشوری که قریب به 2000 واجد شرایط رأی دادن هستند در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که 29اردیبهشت 96برگزار گردید طبق نتایج بدست آمده نشان از عدم رضایتمندی از عملکرد دولت را می دهند .
نتایج کلی شمارش آرا در شعب روستای حسین آباد عاشوری بدین ترتیب است که سید ابراهیم رئیسی بیشترین آرا با یک هزار و 270 رأی با40/74 درصد و حسن روحانی با404رأی با 66/23 درصد از مجموعه یک هزار و 707 رأی اتخاذ شده را کسب کردند.
در روستای حسین آباد عاشوری با این نتیجه بدست آمده از  انتخابات سخن از توجه به محرومان  و  فقر را می دهد و هنوز هم دل عده ای برای اسلام و  انقلاب و مردم مستضعف می تپد و  دغدغه ای بالاتر از آزادی را دارند  که انتظار می رود در دولت دوازدهم توجه به محرومان مخصوصا قشر جوان و تحقق وعده ها از اولویت برنامه های این دولت باشد.
با این وجود گفتگویی با یک کارشناس سیاسی داشتیم وی در مورد این آرا گفت: همواره مردم روستا نسبت به اصل انتخابات و شرکت در آن اهتمام ویژه ای دارند و داشتند اما در مورد  اینکه در روستا ها رای به حجت الاسلام رئیسی بیشتر بوده را در چندین دلایل میتوان نام برد.
وی عنوان کرد:مردم روستا بیشترین آسیب را در دولت یازدهم دیدند چرا که عدم تولید و عدم خرید محصولات کشاورزی یکی از مشکلاتی بود که مردم روستا با او مواجه بودند و برای تولید پشتیبانی نشدند و تولیدات انها نیز خریداری نشد.
این کارشناس سیاسی ادامه داد: بیکاری در کشور خصوصا در روستا ها که به ویژه در این دولت آمار بیکاری بیشتر از هر زمان ممکن بود دیگر دلایل عدم رضایت مندی از عملکرد دولت را می توان نام برد.
این کارشناس سیاسی توجه و تشخیص اصلح توسط مردم روستایی را بر اساس مبانی انقلاب  برشمرد و گفت: شناخت اصلح در روستاها بر اساس مبانی انقلاب است چرا که با مبانی انقلاب،توجه به محرومان و قشر مستضعف می سنجند و رای می دهندکه در  این دوره و نتیجه آرای روستایی خود نوعی اعتراض به وضع موجود دولت بود.
مردمان روستا با زبان رأی خواستار تغییر هستند/ همه ناهنجاری ها در یک جامعه برخواسته از بیکاریست
ما بسنده نکردیم و  در این باره گفتگویی نیز با یک کارشناس دیگر داشتیم که ایشان با اشاره به حدیثی از امام کاظم (ع) اظهار داشتند: حقّ را بگو اگر چه نابودى تو در آن باشد ؛ زيرا كه نجات تو در آن است... و باطل را فروگذار هر چند نجات تو در آن باشد ؛ زيرا كه [در واقع ]نابودى تو در آن است.
وی با بیان اینکه تخلفات زیادی  در انتخابات انجام شد گفت: انتخابات۹۶هم با همه فراز ونشیبها تلخی ها وشیرینی ها به پایان رسید هر چند اگر رویه انتخابات راتقلب ننامیم تخلفات بسیار زیادی را شاهد بودیم  که سخنگوی شورای نگهبان به آن اشاره کردند وشاهد این ماجرا دستگیری تعدادی از فرمانداران فرهنگیان وعاملین برگزاری انتخابات است.
 این کارشناس سیاسی عنوان داشت: نکته قابل توجه در مساله کم شدن آرای روستاییان در انتخابات است که در سال ۹۲طبق آمار رسمی کشور ۱۷میلیون رای دهنده در روستاها به کمتر از۱۱میلیون تنزل پیدا کرده است در حالی که هر ساله یک میلیون به تعداد رای دهندگان در مناطق روستایی اضافه می شود.
وی به کمبود تعرفه مخصوصا در روستاها و  دیر برگزار شدن انتخابات اشاره کرد و گفت: در بعضی از مناطق انتخابات در بعد از ظهر شروع شده  است تهدید تطمیع و....دهیاران، این آرا را به چالش کشیده است ولی با تمام این تفاصیل شاهد هستیم که جناب آقای رئیسی ۱۶میلیون رای را به خود اختصاص داده اند  وو در این باره آیت الله موحدی کرمانی امام جمعه محترم تهران در یک جمله زیبا وکلیدی می فرمایند آقای رئیسی ۱۶میلیون رای (حلال)کسب کردن وعمده این آرا از روستاها که طعم فقر وتبعیض را بیشتر چشیده اند بوده است.

وی ادامه داد: برگ زرینی که استان دارالمومنین همدان مخصوصا شهرستان بهار وعلی الخصوص روستاهای حومه در تاریخ ثبت کرده اند مثال زدنیست؛مردمان روستاها با آرای بالا با زبان رای عمدتا خواستار تغییروضع موجود بوده اند چرا که خوی اشرافی گری مسولان که ثروت آنها غالبا به هزار میلیارد می رسد را زیبنده حکومت اسلامی نمی دانند.
این کارشناس سیاسی اشاره به انتخابات روستای حسین آباد عاشوری نمودند و گفتند: روستای حسین آباد عاشوری با نگاه به نتایج آرای انتخابات؛این امر را به عینه ثابت کردند یک روستا معتقد به انقلاب ونظام باجوانهای مستعد اما متاسفانه بیکارکه غالب جوانهای روستا برای کسب روزی حلال مجبور به مهاجرت هستند که این امر باعث بسیاری از بزهکاری ها در جامعه است چه خوب فرمود مولای متقیان که(من الفراق تکون الصبوه)همه ناهنجاری ها در یک جامعه برخواسته از بیکاریست وما این مساله را در جامعه مخصوصا در روستاها شاهد هستیم.
وی در پایان گفت: برخلاف انتظاردشمنان نظام و شانتاژهای رسانه های بیگانه وعوامل داخلی اعم از دولتی وغیر دولتی؛ امت حزب الله خواستار احقاق حق تضییع شده از مراجع قانونی می باشند چرا که به فرموده امام (ره) و رهبر فرزانه انقلاب رای ملت امانت وحق الناس است و این حق را ازمراجع قانونی ونه بصورت شورش های خیابانی وصدمه زدن به اموال مردم وبیت المال خواستارند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه