آخرین اخبار

22. خرداد 1396 - 4:38   |   کد مطلب: 22306
مدیر جهادکشاورزی شهرستان نهاوند گفت: امسال در سطح ۱۰ هکتار از اراضی شهرستان نهاوند گل‌محمدی کشت شده که در حال حاضر برداشت این محصول از مزارع نهاوند آغاز شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار گروه استان‌هایباشگاه خبرنگاران جوان از همدان، احمد باقری گفت:: پیش‌بینی می‌شود از هر هکتار ۱ ٫ ۵ تن گل‌محمدی برداشت شوداین محصول برای مصرف خوراکی به عنوان مربا، گلابگیری، تهیه اسانس و عصاره و مصارف دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
باقری با اشاره به اینکه گل‌محمدی از خانواده گل سرخیان محسوب می‌شود، عنوان کرد: یکی از برنامه‌های جدی در جهادکشاورزی توسعه کشت محصول گل‌محمدی است.
 
وی خاطرنشان کرد: گل‌محمدی در بین ۲۰۰ گونه خانواده گل سرخیان به عنوان محصول اصلی برای اسانس‌گیری محسوب می‌شود و اسانس گل‌محمدی کاربردی‌های زیادی دارد و می‌توان از آن در صنایع بهداشتی، دارویی و غذایی بهره برد.
 
باقری با بیان اینکه گل‌محمدی از نظر عطر و اسانس اهمیت قابل توجهی دارد و بسیاری از فعالان عرصه عطرسازی اسانس گل‌محمدی را مهمترین ماده اولیه این صنایع می‌دانند، یادآور شد: برداشت گل‌محمدی صبح زود صورت می‌گیرد و یک کارگر به طور میانگین روزانه بین ۲۵ تا ۳۰ کیلوگرم گل‌محمدی می‌تواند برداشت کند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه