آخرین اخبار

27. خرداد 1396 - 1:19   |   کد مطلب: 22380
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان همدان عنوان کرد:
اهدای ۲ کیلوگرم طلا توسط بانوان همدانی برای بازسازی عتبات عالیات
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان همدان گفت: طی سال گذشته بانوان همدانی برای بازسازی عتبات عالیات ۲ کیلوگرم طلا اهدا کردند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، محمدعلی بادامی ظهر جمعه در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان به فعالیت بیش از یک دهه ستاد بازسازی عتبات عالیات در همدان اشاره و عنوان کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات همدان در بین ۳۱ استان کشور به عنوان ستاد برتر شناخته شده است.

بادامی تاکید کرد: تشکیلات ستاد بازسازی عتبات عالیات تشکیلات مردم نهاد است و به عنوان خادمان بقاع متبرکه با حمایت های مردم استان همدان در راستای تکمیل پروژه های در دست ساخت حرم های مطهر تلاش می کند.

وی با بیان اینکه پس از سقوط صدام برای بازسازی بارگاه مطهر ۶ امام معصوم(ع) در کشور عراق اقداماتی انجام شد، افزود: وضعیت بازسازی و توسعه حرم‌ها در حال حاضر قابل مقایسه با دوران صدام نیست.

بادامی اظهارداشت: هدف از بازسازی، تعمیر، مرمت، تخریب مجدد، ساخت مجدد، توسعه و غیره حرم های مطهر خدمت به اهل بیت (ع) و زائران آنهاست.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان همدان با اشاره به اینکه استان همدان در بازسازی شهرهای مقدس کشور عراق نقش‌ قابل توجهی داشته است، گفت: بزرگترین طرح جهان اسلام در حرم امام علی(ع) در حال انجام و صفر تا ۱۰۰ آن در اختیار ایرانیان است.

وی با تاکید بر اینکه خداوند نگاه ویژه‌ای به نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، عنوان کرد: در حل حاضر صحن حضرت زهرا(س) نیز در دست اجرا است.

بادامی بااشاره به اینکه کارگران و مهندسان در این پروژه بدون دریافت پول فعالیت می‌کنند و پروژه دارای کتابخانه، پارکینگ اختصاصی و محل دفتر تولیت است، گفت: ۸۵ درصد پروژه به پایان رسیده و تا سال ۹۷ تکمیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه ارتقای گنبد حضرت عباس(ع) و حضرت امام حسین(ع) نیز در دست اقدام است، گفت: تاکنون ۱۵ کیلو طلا توسط بانوان استان همدان برای بازسازی عتبات عالیات اهدا شده است.

وی با بیان اینکه بانوان همدانی سال گذشته ۲ کیلوگرم طلا در این راستا اهدا کردند، اظهار داشت: سال گذشته یک‌میلیارد تومان کمک برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه