آخرین اخبار

3. تير 1396 - 20:42   |   کد مطلب: 22521
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه تحریم‌های جدید علیه ایران در مجلس سنای آمریکا گفت: امروز آمریکا با وضع تحریم‌های جدید به‌دنبال تضعیف قدرت دفاعی کشور است.

به گزارش بهارانه، حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان اینکه دشمنان به‌گونه‌ای تبلیغ کرده بودند که تحریم‌ها و مشکلات در کشور ما به خاطر فعالیت‌های هسته‌ای است اظهار داشت: دشمنان اینگونه ابلاغ کرده بودند که اگر ما در مقابل سرفرازی ملت ایران، عزت و اقتدار علمی، شرف ملی و حیثیت ملی بایستیم و با آمریکا مذاکره کنیم مشکلات اقتصادی و اشتغال کشور برطرف می‌شود اما اکنون مشخص شده که فعالیت‌های هسته‌ای بهانه‌ای بیش نبوده است.

وی افزود: امروز آمریکا توطئه دیگری را شکل داده است این توطئه جدید این است که پرافتخارترین نهاد جمهوری اسلامی ایران که در طول چهار دهه گذشته با سرخی خونش از حیثیت این نظام دفاع کرده یعنی سپاه را به زانو درآورند.

حاجی بابایی با بیان اینکه آمریکا در سنا اخیرا مصوبه‌ای داشته استکه از صد نماینده مجلس سنا 98 نفر به آن رای داده‌اند گفت: این تاکید به خاطر آن است که بدانید در آمریکا 5 نفر که به صلح و به جمهوری اسلامی ایران بیندیشد وجود ندارد و در تحریم‌ها دیوار بلندی ایجاد کردند و امروز مصوبه سنای آمریکا اگر به تصویب دو مجلس برسد رئیس جمهور آمریکا هر آنچه بخواهد می‌تواند علیه ایران انجام دهد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد هدف آمریکا از این تحریم‌های جدید در مرحله قبل این بود که پیشرفت هسته‌ای را متوقف کند این بار به دنبال این هستند که ایران نباید قدرت دفاعی داشته باشد، نباید موشک داشته باشد،این موشک‌ها دنیا را به خطر انداخته است.

وی با بیان اینکه این‌ها داعش را تربیت می‌کنند و آمریکا پدر داعش و آل‌سعود مادر داعش و رژیم صهیونیستی همه از بستگان نزدیک داعش هستند، افزود: اینها داعش را که ناجوانمرانه‌ترین کارها را انجام می‌دهند برای محدود کردن جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند.

حاجی بابایی با بیان ایکه امروز جمهوری اسلامی ایران در دنیا قدرتمندترین قطبی است که در مقابل قطب دیگر دنیا ایستاده است اظهار داشت: امروز هیچ کشوری در برابر آمریکا قدرت حرف زدن ندارد اما جمهوری اسلامی ایران در دنیا توانسته آمریکا را به عقب نشینی وادار کند چرا که ما نمی‌توانیم بنشینیم آمریکا هر غلطی بکند، آمریکا دیگر توان حمله به هیچ کشوری را ندارد و حرکت موشکی ایران قدرتمندترین حرکت موشکی جهان است.

وی اقتدار جمهوری اسلامی ایران را نتیجه هدایت‌های رهبری و حضور مردم در صحنه برشمرد و گفت: امروز ما در جمهوری اسلامی ایران نیازی به آمریکا و هیچ کشور دیگری نداریم باید روی پای خود بایستیم و اقتصاد مقاومتی را با برنامه ششم اجرا کنیم باید سالی یک میلیون و نیم شغل ایجاد کنیم که سهمیه استان همدان هم سی هزار نفر است.

 حاجی بابایی با تاکید بر اینکه باید دولت، مجلس و قوه قضائیه با وحدت مشکلات را برطرف کنند گفت: همه باید یک پارچه به میدان بیایند و در کنار هم مشکلات را برطرف کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من با کار کارشناسی دقیق، آمار بیکاری 9.5 درصد در همدان را قبول ندارم گفت: بررسی کرده‌ایم نرخ بیکاری در همدان 16 درصد است.

وی با اعلام اینکه 5 هزار میلیارد تومان  برای اشتغال در کمیسیون تلفیق مصوب شده است که این اعتبار باید بر اساس نرخ بیکاری توزیع شود گفت: 580 هزار نفر واجد شرایط و در سن اشتغال و کار در استان داریم که 80 هزار نفر از این جمعیت بیکارند لذا باید این را باید مبنا قرار داده و براساس آن به دنبال جذب اعتبارات برای اشتغال استان باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه