آخرین اخبار

11. تير 1396 - 6:12   |   کد مطلب: 22626
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: اختتامیه مسابقات ويژه رده سني زیر ۱۸ سال قرآن کریم در کانون مهدیه همدان در حال برگزاری است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ مجتبی جمالی گفت: ترویج فرهنگ قرآنی باید در جامعه بویژه در بین نسل جوان نهادینه شود تا شاهد اثرات مثبت آن در جامعه باشیم.

 وی افزود: برگزاری این مسابقات معنوی اتفاق مبارکی است که می‌تواند موجب به‌کارگیری تعالیم قرآنی در زندگی نسل جوان و پویا شده و سیر جامعه را در مسیر تحول اخلاقی قرار دهد.

 جمالی، فراگیری، آشنایی و انس با مفاهیم نورانی قرآن کریم را از مهم‌ترین ضرورت‌های فرهنگی و از وظایف آحاد جامعه اسلامی بیان کرد و افزود: در این خصوص با توجه به جایگاه رفیع قرآن و انوار وحی الهی در توسعه و نشر آموزه‌‎های والای قرآن کریم  یقین می‌دانم که برگزاری این مسابقات نشاط معنوی را در استان حاکم خواهد کرد.

  وی عنوان کرد: قرآن کریم بهترین منبع استخراج دستورات زندگی است و در واقع ترویج سبک زندگی قرآنی مهم‌ترین هدف برگزاری این مسابقات است.

  وی بهترین راهکار ترویج سبک زندگی قرآنی در جامعه را پرداختن به فعالیت‌‎های قرآنی دانست و گفت: زمانی‌که یک رفتار در جامعه نهادینه شود آن رفتار نیازمند ساختار ایرانی ـ اسلامی است که خود این نیز، نیاز به یک زمینه دارد و بهترین زمینه، قرآن کریم و تعالیم روح‌بخش آن است.

  رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان  گفت: این مسابقات با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شده و این اداره در برگزاری مراحل مختلف مسابقات قرآنی کمتر از 18 سال همکاری لازم را داشته است.

   برگزیدگان مرحله استانی این دوره از مسابقات، در مسابقات مرحله کشوری شرکت خواهند کرد .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه