آخرین اخبار

12. تير 1396 - 8:14   |   کد مطلب: 22633
مسوول نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی در لاله‌جین خبر داد
کارگاه آموزشی لعاب‌های ویژه با حضور اساتید بزرگ کشوری
مسؤول نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی، صنايع دستي و گردشگري در لاله‌جین از برگزاری کارگاه آموزشی لعاب‌های ویژه با حضور اساتید بزرگ کشوری در لاله‌جین خبر داد.

به گزارش بهارانه، محمدرضا قادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، از برگزاری کارگاه آموزشی لعاب‌های ویژه با حضور اساتید بزرگ کشوری خبر داد و اظهار کرد: علاقمندان می‌توانند برای شرکت در این کارگاه به صورت رایگان ثبت‌ نام کنند.

وی تصریح کرد: کارگاه آموزشی لعاب‌های ویژه، 12 و 13 تیرماه از ساعت 8:30 صبح در محل دانشگاه علمی ـ کاربردی صنایع‌دستی لالجین برگزار می‌شود که آموزش لعاب زرین فام، لعاب احیایی، لعاب راکو و آموزش ساخت کوره مدنظر قرار گرفته است.

مسؤول نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در لاله‌جین با اشاره به اینکه این کارگاه با همکاری میراث فرهنگی، انجمن هنری سفال لاله‌جین و دانشگاه علمی ـ کاربردی لاله‌جین برگزار می‌شود، افزود: پیش‌بینی می‌شود بیش از یکصد نفر از علاقمندان و هنرمندان نه تنها از داخل استان بلکه از دیگر استان‌ها در این کارگاه آموزشی خبر داد.

وی مهمترین هدف برگزاری این کارگاه را ارتقای سطح دانش سفالگران در لعاب و ساخت کوره دانست و افزود: تبدیل کوره‌های سنتی به جدید که در راستای جهانی شدن لاله‌جین است، از مهمترین برنامه‌ها در لاله‌جین است.

* بهره‌‌مندی 200 کارگاه سفالگری از نعمت گاز طبیعی

قادری با تأکید بر اینکه تاکنون 200 کارگاه سفالگری از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: گازکشی مابقی کارگاه‌ها نیز به سرعت و شدت در حال پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: اتحادیه سفال و سرامیک لاله‌جین، میراث فرهنگی و شرکت گاز دست به دست هم داده‌اند که کارگاه‌ها دیگر به جای استفاده از سوخت فسیلی، هر چه زودتر به گاز طبیعی مجهز شوند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر