آخرین اخبار

17. تير 1396 - 9:26   |   کد مطلب: 22726
مدیرکل استاندارد استان‌همدان گفت: در سه‌ماهه اول امسال ۱۶۱ گواهی تأییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور در استان صادرشده است.

به گزارش بهارانه، محمد مددی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازرسی‌های به‌عمل‌آمده از آسانسورهای استان‌همدان اظهار داشت: طی ۳ ماهه امسال، پس از بازرسی‌های به‌عمل‌آمده از آسانسورهای نصب‌شده در سطح استان، ۱۶۱ گواهی تأییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور توسط این اداره کل صادرشده است.

وی با اشاره به لزوم بازرسی آسانسور به دلیل اهمیت ایمنی برای بهره‌مندی افزود: در ساختمان‌ها تا زمانی که گواهینامه استاندارد آسانسور صادر نشود شهرداری پایان کار ساختمان را صادر نمی‌کند و  مالک و ساکنان ساختمان اجازه استفاده از آسانسور را ندارند.

مدیرکل استاندارد استان‌همدان بابیان اینکه تمام آسانسورهای نصب‌شده در کشور بر اساس مصوبه شورای استاندارد از سال ۸۲ تحت پوشش استاندارد ملی ایران و دستورالعمل‌های آن قرار دارد گفت: این موضوع به تمام شهرداری‌ها برای لحاظ کردن موضوع در صدور پروانه و پایان کار ابلاغ‌شده است.

مددی خاطرنشان کرد: شهروندان به‌خصوص مالکان، مهندسان و انبوه‌سازان به‌منظور رعایت الزامات فنی و تأمین ایمنی تجهیزات منصوبه و جلوگیری از ایجاد مشکل در هنگام صدور پایان کار ساختمان تنها با شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور صادره از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اقدام به انعقاد قرارداد کنند.

وی بابیان اینکه گواهینامه‌های ایمنی و کیفیت آسانسور دارای اعتبار یک‌ساله است، بیان کرد: مالکین و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور باید آسانسورهای در حال بهره‌برداری را تحت سرویس و نگهداری مستمر قرار دهند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه