آخرین اخبار

20. تير 1396 - 1:14   |   کد مطلب: 22779
مدیرجهادکشاورزی شهرستان بهار گفت:برداشت سیب زمینی ازاراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش بهارانه، مهندس کرمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار با اعلام این اظهار داشت: شهرستان بهار به علت داشتن شرایط مساعد آب و هوایی و زمین های حاصلخیز یکی از مهم ترین قطب های تولید سیب زمینی در کشور به شمار می رود.

وی سطح زیر کشت سیب زمینی در این شهرستان در سال جاری را 6000 هکتار اعلام کرد و افزود: این میزان سطح زیر کشت نسبت به سال گذشته 100 هکتار کاهش دارد.

مدیر جهاد کشاورزی بهاربابیان اینکه برداشت محصول سیب زمینی در این شهرستان کاملا مکانیزه انجام می شود، گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 240 هزار تن محصول سیب زمینی از مزارع این شهرستان برداشت شود. که علاوه بر نیاز استان به استان های همجوار نیز صادر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار تامین نهادهای مورد نیاز ، برگزاری کلاس های آموزشی ، ارائه آموزش های فنی به سیب زمینی کاران و معرفی کشاورزان به مراکز تهیه بذر مطمئن و گواهی شده را از جمله اقدامات:جهاد کشاورزی شهرستان بهار اعلام نمود.

وی ارقام کشت شده محصول سیب زمینی در شهرستان را آگریا ، مارفونا ، بانبا، سانته و سایر ارقام اعلام کرد.
مهندس کرمی در پایان تصریح کرد با توجه به تاخیر 20 تا 30 روزه در کشت ، در صورت برداشت زود هنگام و عدم رشد مناسب ، غده های ریز و بی کیفیت تولید خواهد شد از کشاورزان خواست در برداشت محصول تعجیل نداشته باشند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه