آخرین اخبار

26. تير 1396 - 9:12   |   کد مطلب: 22867
مسئول دفتر آستان قدس رضوی همدان در گفت‌وگو با تسنیم:
دفتر آستان قدس رضوی در همدان افتتاح می‌شود
دفتر آستان قدس رضوی همدان با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی سید مرتضی بختیاری و اقشار مختلف مردم افتتاح می‌شود.

به گزارش بهارانه، ابراهیم کارخانه ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: دفتر آستان قدس رضوی همدان سه شنبه 27 تیرماه با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی سید مرتضی بختیاری و معاونت امداد مستضعفین آستان، خاکسار قهرودی افتتاح می‌شود.

 وی افزود: این مراسم با حضور مسئولان استان، ائمه جمعه، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و دیگر اقشار مختلف مردم از ساعت 17 عصر در حسنیه امام خمینی (ره)  آغاز شده و با اهدای حکم خادمیاری تعدادی از افراد توسط قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه می‌یابد.

مسئول دفتر آستان قدس رضوی همدان تصریح کرد: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی به محرومان برنامه‌ریزی کرده چرا که هدف این مجموعه فراهم کردن زمینه‌ای است تا عشق و ارادت افراد به حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در قالب خدمت به محرومان و مستضعفان تجلی یابد.

وی عنوان کرد: این دفتر در تمامی عرصه‌های خدمت‌رسانی به محرومان وارد میدان کار شده و در بخش‌هایی مانند اعزام زیارت اولی‌ها، خدمات درمانی، اردوهای جهادی و فنی، وقف و نذر، اشتغال و کارآفرینی، اجتماعی و فرهنگی فعالیت می‌کند.

کارخانه‌ای بیان کرد: دفتر آستان قدس رضوی در همدان آمادگی دارد تا زمینه لازم را برای تمامی افرادی که مایل هستند از سرمایه‌های مادی و علمی خود در آستان قدس رضوی برای کمک به محرومان استفاده کنند، فراهم آورد.

وی با تاکید براینکه افتتاح دفترآستان قدس رضوی در استان همدان زمینه قوی و خوبی را برای خدمت رسانی مردم به مردم در قالب خادمیاران رضوی فراهم کرده است، تصریح کرد: پیش از این تنها تعداد اندکی از افراد می‌توانستند به کسوت خادمیاری آستان قدس رضوی نائل شوند اما حالا در دور افتاده‌ترین نقطه از کشور نیز افراد می‌تواند لباس خادمیاری این آستان را برتن کنند.

مسئول دفتر آستان قدس رضوی همدان درباره احداث مرکز فرهنگی- درمانی آستان قدس رضوی در همدان نیز ابراز کرد: برای ساخت این مجموعه به زمینی به مساحت 4 هزار متر احتیاج داریم که باید زمین آن توسط مردم و افرادی که می‌خواهند در این صدقه جاریه سهیم شوند در قالب وقف و با نذر تامین گردد.

 وی با بیان اینکه نیمی از هزینه‌های ساخت این مرکز توسط کمک‌های مردمی تامین می‌شود، توضیح داد: درصورت تامین زمین، آستان قدس رضوی نقشه‌های ساخت این مجموعه فرهنگی- درمانی را تهیه کرده و بخشی از هزینه‌های ساخت آن را نیز می‌پردازد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه