آخرین اخبار

26. تير 1396 - 9:30   |   کد مطلب: 22876
فرماندار همدان گفت: باید در مراسم اربعین امسال سطح خدمت‌رسانی به زوارحسینی افزایش یافته و انتظار مردم برآورده شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، علی تعالی ظهر امروز در جمع اعضای ستاد اربعین استان همدان اظهار داشت: در پذیرایی از زوار اربعین حسینی عمدتا مردم همدان وارد عرصه خدمت‌رسانی شده‌اند که این موضوع سبب استفاده از ظرفیت‌های موجود و نهادینه شدن این امردر جامعه شده است.

وی افزود: همانگونه که زوار اربعین حسینی در کشور عراق مورد تکریم و احترام مردم آنجا قرار می‌گیرند ما نیز باید سطح خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی را هرسال بهتر از سال گذشته کنیم تا میزان رضایت‌مندی مردم در این باره افزایش یابد.

فرماندار همدان بیان کرد: در مراسم اربعین امسال ما باید برای پذیرایی از زائران حسینی در دو مرحله رفت و برگشت آمادگی داشته و بیشتر توان خود را معطوف زمان برگشت زائران کنیم چرا که معمولا ایستگاه‌ها برچیده شده و این افراد نیز خسته هستند.

وی گفت: سال گذشته زوار در بخش بهداشت و درمان گلایه‌مند بودند و پزشکی قانونی نیز تنها دارای یک شیفت کاری بود که امسال باید ضمن برطرف مشکلات، برای نهادهایی مانند پزشکی قانونی شیفت‌های شبانه روزی تعریف شود.

تعالی با تاکید برلزوم جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد از شرایط به وجود آمده تصریح کرد: برخی از مغازه‌داران از حضور گسترده زائران اربعین حسینی در استان سوء استفاده کرده و قیمت اجناس را افزایش می‌دهند که همین امر سبب نارضایتی زوار شده بود پس باید نظارت براین بخش افزایش یابد.

وی عنوان کرد: در بخش راه‌اندازی موکب‌ها نیز با توجه به شرایط شهرستان همدان معتقدیم نباید موکب‌ها کاهش یابد چرا که سال گذشته تعداد مراجعات زائران در همدان و برخی مناطق بالا بوده و با کمک اداره کل اوقاف توانستیم به زائران خدمت‌رسانی کنیم.

آمادگی پذیرایی از 5 هزار زائرحسینی در مرز خسروی را داریم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان نیز اظهار داشت: این نهاد آمادگی دارد تا در کربلا معلی، مرز خسروی و  استان همدان به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی کند.

 وی افزود: در اربعین امسال ما آمادگی اطعام 10 هزار نفر در روز را داریم کما اینکه در سال گذشته نیز روزانه از 15 هزار نفر از زوار اربعین حسینی از محل موقوفات پذیرایی کردیم.

کاروند بیان کرد: ما آمادگی داریم امسال نیز از 5 هزار زائر حسینی در مرز خسروی پذیرایی کنیم اما اسکان این افراد منوط به مهیا شدن زیرساخت‌ها در این منطقه و همکاری برخی نهادها است.

 وی ابراز کرد: در بخش برپایی موکب‌ها نیز ترجیح می‌دهیم یه جای برپایی چند ایستگاه، سه ایستگاه خدمت‌رسانی در سه منطقه اصلی استان که مسیر تردد زائران حسینی است برپا کرده و سطح خدمات‌رسانی خود را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه