آخرین اخبار

26. تير 1396 - 9:31   |   کد مطلب: 22877
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات همدان گفت: کمک‌های مردم دارالمومنین همدان در مراسم اربعین حسینی سال گذشته از مرز ۲میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان گذشت.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، محمدعلی بادامی ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی، مدیریت و ساماندهی مراسم اربعین استان همدان اظهار داشت: استان همدان در بخش جذب مشارکت‌ها وکمک‌های مردمی خوش درخشیده و جز 10 استان برتر کشور قرار گرفت.

 وی افزود: کمک‌های مردم دارالمومنین همدان در مراسم اربعین حسینی سال گذشته از مرز 2 میلیارد و 200 میلیون تومان گذشت و در بخش تامین مواد غذایی، امکانات و ساخت زیرساخت‌ها در داخل استان و کشور عراق هزینه شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات همدان بیان کرد: در مراسم اربعین سال گذشته 440 خادم افتخاری از 10 تا 15 روز در کشور عراق حضور یافته و به زائران حسینی خدماتی را ارائه دادند.

 وی تصریح کرد: امسال در مراسم اربعین حسینی مسئولیت پذیرایی و اسکان روزانه 20 هزار نفر در استان و 5 هزار نفر در مرز خسروی بر عهده استان همدان گذاشته شده که این خود نوید خوبی برای ما به شمار می‌آید.

بادامی عنوان کرد: در بخش فعالیت‌های مربوط به کشور عراق نیز استان همدان نخستین استانی است که توانسته موکب‌های خود را شناسنامه‌دار کرده و اسامی آنها را به ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور و دولت عراق اعلام کند.

 وی توضیح داد: فرآیند شناسایی و معرفی موکب‌های شناسنامه‌دار همدان از 15 فروردین ماه امسال آغاز شده و هم‌اینک استان همدان دارای 9 موکب شناسنامه‌دار، با ظرفیت پذیرایی از 2 هزار تا 9 هزار نفر در روز است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات همدان با تاکید براینکه امسال به دنبال همسو کردن موکب‌های خود با موکب‌های عراقی هستیم ابراز کرد: ‌آمادگی داریم در مراسم اربعین حسینی امسال روزانه 27 هزار تا 32 هزار نفر را پذیرایی کرده و اسکان دهیم.

استان همدان در اربعین سال گذشته از 30 هزار زائر خارجی پذیرایی کرد

معاون اجرایی سپاه انصارالحسین(ع) همدان نیز گفت: در مراسم اربعین سال گذشته استان همدان از 30 هزار زائر خارجی پذیرایی کرده و آنها را برای شرکت در مراسم اربعین حسینی به مرزها منتقل کرد.

وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون زائران داخلی از استان همدان برای شرکت در اربعین حسینی عبور کردند افزود: سال گذشته 36 موکب برای پذیرایی و اسکان زائران حسینی در سطح استان برپا شده و خدماتی را به مردم ارائه دادند.

سیدرضا موسوی با گلایه‌مندی از عدم همکاری و مشارکت نهادها در کمک‌رسانی به موکب‌های مردمی در سال گذشته تاکید کرد: ‌در اربعین سال گذشته با مشکلاتی رو‌به‌رو بودیم که لازم است امسال با همکاری بیشتر ادارات و نهادهای دولتی برطرف شود.

وی تصریح کرد: لازم است امسال همه پای کار آمده و ایستگاه‌های مردمی را یاری دهند چرا که هیچ استانی مانند همدان نتوانسته در مسیر رفت و برگشت چنین خدماتی را به زائران ارائه دهد.

معاون اجرایی سپاه همدان عنوان کرد: در عرصه خدمات‌رسانی لازم است پیش از همه، درون استان مورد توجه قرار گرفته و سپس به مرز خسروی و یا فعالیت در کشور عراق توجه شود چرا زئران بسیاری از همدان عبور می‌کنند.

وی بیان کرد: با توجه به برچیده شدن ایستگاه‌های خدمت‌رسانی به زوار در مسیر برگشت لازم است امسال نیز همانند سال گذشته  برای مسیر برگشت زوار که معمولا 5 طول ادامه دارد ایستگاه‌هایی برپا شود.

موسوی گفت: سال گذشته و پس از پایان مراسم اربعین، ما در هرشب میزبان 30 تا 40 هزار زائر  در استان همدان بودیم که بخشی از آنها در منازل مردم اسکان داده شدند.

 انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه